سه شنبه , سپتامبر 19 2017
خانه / اخبار سینما / هفته فیلم ایران در اکوادور آغاز شد

هفته فیلم ایران در اکوادور آغاز شد

به گزارش ایرنا : هفته فیلم ایران در اکوادور آغاز شد به گزارش ایرنا ، در مراسم افتتاحیه ابتدا دکتر «الخاندرو» مسئول فعالیت های فرهنگی – هنری دانشگاه مرکزی به بیان سابقه تمدنی ایرانیان از ازمنه باستان پرداخت و نقش و جایگاه فرهنگ و هنر را با ذکر مثال هایی تبیین نمود.
سپس«سعادت…

به گزارش ایرنا ، در مراسم افتتاحیه ابتدا دکتر «الخاندرو» مسئول فعالیت های فرهنگی – هنری دانشگاه مرکزی به بیان سابقه تمدنی ایرانیان از ازمنه باستان پرداخت و نقش و جایگاه فرهنگ و هنر را با ذکر مثال هایی تبیین نمود.
سپس«سعادت آقاجانی» سفیرایران به تشریح سینمای ایران پس از انقلاب اسلامی پرداخت که به تبدیل سبکی متمایز در سینمای جهان در بیان ارزش های والای معنوی،اخلاقی و اجتماعی در جوامع انسانی شده است.
رویداد فرهنگی – هنری مذکور که به ابتکار سفارت جمهوری اسلامی ایران و همکاری دانشگاه مرکزی اکوادور در حال برگزاری است تا روز ۲۹ ژوئن (۸ تیر) با نمایش شش فیلم از کارگردانان برجسته ایرانی مانند عباس کیارستمی، اصغر فرهادی و رضا میرکریمی ادامه خواهد داشت.
گفتنی است در سال گذشته نیز در دو نوبت آثار سینمای ایران برای دانشگاهیان اکوادوری در شهر کیتو به نمایش در آمد که با استقبال قابل توجهی روبرو شد.

منبع خبر : ایرنا

بخش های مرتبط : هفته فیلم ایران در اکوادور آغاز شد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *