چهار شنبه , سپتامبر 27 2017
خانه / اخبار اقتصاد / قرارداد ساخت کارخانه تولید لاستیک خودروی زابل امضا شد

قرارداد ساخت کارخانه تولید لاستیک خودروی زابل امضا شد

به گزارش عصرخودرو : قرارداد ساخت کارخانه تولید لاستیک خودروی زابل امضا شد قرارداد ساخت کارخانه تولید لاستیک خودرو در زابل بین شرکت گسترش صنایع آریا تایر هامون و شرکت ساختمانی سد و تاسیسات آبیاری (سابیر) با حضور وزیرصنعت، معدن و تجارت و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امضا شد.

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا، کل سرمایه گذاری این پروژه هشت هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال است که ۱۶۰ میلیون یورو آن ارزی است.
سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) مجری این طرح است که شرکت «آریا تایر» هامون به نمایندگی از آن، در این طرح حضور دارد و ۱۰۰ درصد سهام آن نیز متعلق به ایدرو است.
به گفته «مسعود محمدی» مدیرعامل شرکت «آریا تایر» هامون به عنوان شرکت تولید کننده تایرهای یادشده، فناوری به کار گرفته شده برای این کارخانه تولید انواع تایر های رادیال تمام سیمی است.
وی یادآور شد: ساخت این کارخانه در شهرک صنعتی «رامشار» زابل در چارچوب سیاست های دولت «تدبیر و امید» و افزایش رشد اقتصادی و اشتغال زایی در مناطق کمتر توسعه یافته کشور انجام می شود.
محمدی مدت اجرای عملیات ساخت این کارخانه را چهار سال اعلام کرد و افزود: مدت سه سال آن برای اجرا و یک سال تولید آزمایشی پیش بینی شده که اشتغال زایی مستقیم آن یک هزار و ۳۴۴ نفر و غیرمستقیم آن پنج هزار نفر برآورد می شود.
وی گفت: ساخت این کارخانه با توجه به وجود جاده بین المللی از بندر چابهار تا مرز افغانستان و آسیای مرکزی دارای مزیت رقابتی است.
به گزارش ایرنا، «محمدرضا کلامی بجستان» مدیرکل امور اقتصادی و سیاست های تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت پیش از این گفته بود؛ دولت با ورود به بازار لاستیک آن را ساماندهی کرد به نحوی که میزان واردات لاستیک که در هفت ماه منتهی به مهرماه سال ۱۳۹۴ به میزان ۱۰۵ هزار تن معادل ۳۱ درصد و در سال ۱۳۹۵ به ۵۱ هزار تن معادل ۱۵ درصد کاهش یافت.
وی با اشاره به وجود ۱۰ واحد تولیدی لاستیک با ظرفیت تولید ۳۲۰ هزار تن در کشور گفت: در سال ۱۳۹۴ کل تولید این واحدها ۲۱۱ هزار تن بود که نسبت به سال ۱۳۹۳ معادل ۱۳ درصد کاهش داشت و دلیل آن دپوی لاستیک و واردات بی رویه سال ۱۳۹۳ بود.
همچنین در هفت ماهه سال ۱۳۹۵ میزان کل تولید لاستیک ۱۳۳ هزار تن شد که ۱۳ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۴ داشت.
رئیس هیات عامل ایدرو، استاندار سیستان و بلوچستان و نمایندگان شهرستان زابل در مجلس شورای اسلامی در این مراسم حضور داشتند.

منبع خبر : عصرخودرو

بخش های مرتبط : قرارداد ساخت کارخانه تولید لاستیک خودروی زابل امضا شد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *