پنجشنبه , سپتامبر 21 2017
خانه / اخبار سیاست / ولیعهد ناپخته سعودی بچه‌تر مسائلی علیه ایران مطرح کند/ مرگ بر آمریکا مترادف مرگ بر آل‌سعود است

ولیعهد ناپخته سعودی بچه‌تر مسائلی علیه ایران مطرح کند/ مرگ بر آمریکا مترادف مرگ بر آل‌سعود است

به گزارش خبرنگاران جوان : ولیعهد ناپخته سعودی بچه‌تر مسائلی علیه ایران مطرح کند/ مرگ بر آمریکا مترادف مرگ بر آل‌سعود است

عکس 6404899_165 ولیعهد ناپخته سعودی بچه‌تر مسائلی علیه ایران مطرح کند/ مرگ بر آمریکا مترادف مرگ بر آل‌سعود استبه گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ آیت الله سید احمد خاتمی خطیب نماز آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در ابتدای خطبه‌ها خطاب به نمازگزاران با بیان اینکه شما را به تقوای الهی دعوت می‌کنم، در رابطه با روز جهانی قدس گفت: راهپیمایی که شما امروز انجام دادید روحی دارد و جسمی؛ جسمش همان راهپیمایی است که فریاد «مرگ بر اسراییل» و «مرگ بر امریکا» در آن طنین انداز شد، این گام دشمن ستیز است و دشمن را به خشم می آورد. بنابراین عمل صالحی است که خدا ان را به نام شما ثبت کردخواهد.

وی اضافه کرد: این راهپیمایی روحی نیز داشت که دارای سه عنصر اساسی است، عنصر نخست به یک پارچگی جهان اسلام باز می گردد، در سوره انبیا و مومنون بیان شده است که ما امت واحده هستیم و نمی توانیم تحمل کنیم در گوشه‌ای از جهان سرزمین اسلام به غارت برود و واکنشی نداشته باشیم.

خاتمی عنصر دوم را نفرت از استکبار عنوان و تصریح کرد: این فرهنگ تنها سیاسی نیست؛ بلکه قرانی هم هست، چرا که در قران ۸بار از طاغوت نام برده و استکبار جهانی نیز از مصادیق طاغوت است. بنابراین این راهپیمایی تجلی نفرت از استکبار و طاغوت است.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به جنایت‌های آمریکا و انزجار ملل مسلمان از آن افزود: این راهپیمایی نماد نفرت از دولت استکباری امریکاست که پنجه به جان مسلمانان انداخته است.

وی با تاکید بر فرهنگ ظلم ستیزی تصریح کرد: ظالم هر که هست باید با آن مبارزه کرد و مظلوم ولو غیر مسلمان باید از آن حمایت کرد.

خاتمی با تصریح این مسأله که متاسفانه در منطقه برخی کشورها خود را به اسرائیل و آمریکا متصل کرده‌اند، گفت: اخیرا جوان تازه به دوران رسیده و ناپخته سعودی که به ولیعهدی رسیده می گوید با تهران مذاکره نمی کنیم و جنگ را به تهران می کشیم اما در پاسخ باید گفت بچه تر از ان هستی که چنین مسائلی را مطرح کنی! صدام که قوی تر از شما و مورد حمایت بسیاری از کشورها بود نتوانست کاری کند، بنابراین شعار مرگ بر آمریکا امروزبا مرگ بر آل سعود مترادف می شود.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به مناسبت های پیش رو اضافه کرد: ششم تیر که سالروز سوء قصد به مقام معظم رهبری است که دشمنان در آن ناکام شدند، ۷ تیر سالگرد شهادت ۷۲ تن در حزب جمهوری اسلامی و همچنین هفته قوه قضاییه را در پیش داریم که همه اینها نشان دهنده این است که دهه شصت دهه عزیزان زیادی شهید شدند تا انقلاب خالص شود.

این خبر تکمیل می شود…

منبع خبر : خبرنگاران جوان

بخش های مرتبط : ولیعهد ناپخته سعودی بچه‌تر مسائلی علیه ایران مطرح کند/ مرگ بر آمریکا مترادف مرگ بر آل‌سعود است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *