سه شنبه , سپتامبر 19 2017
خانه / اخبار پلیس / سردار جوانی: روز جهانی قدس نماد دفاع از حقیقت، عدالت و آزادی است

سردار جوانی: روز جهانی قدس نماد دفاع از حقیقت، عدالت و آزادی است

به گزارش ایرنا : سردار جوانی: روز جهانی قدس نماد دفاع از حقیقت، عدالت و آزادی است به گزارش ایرنا، سردار یدالله جوانی روز جمعه در اجتماع راهپیمایان روز جهانی قدس در مصلای ایلام اظهار کرد: براساس تاکید و رهنمود معمار کبیر انقلاب اسلامی روز جهانی قدس تنها اختصاص به فلسطین ندارد بلکه روز اسلام و امت اسلامی و روز دفاع از…

به گزارش ایرنا، سردار یدالله جوانی روز جمعه در اجتماع راهپیمایان روز جهانی قدس در مصلای ایلام اظهار کرد: براساس تاکید و رهنمود معمار کبیر انقلاب اسلامی روز جهانی قدس تنها اختصاص به فلسطین ندارد بلکه روز اسلام و امت اسلامی و روز دفاع از حقیقت، عدالت، آزادی و مظلوم است.
مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه افزود: روز قدس روز فریاد کشیدن بر سر ظالمان و ستمگران است، اگر چه این روز، روز رهایی قدس شرف از چنگال صهیونیست های غاصب است اما مراد و منظور امام راحل از نامگذاری جمعه آخر ماه رمضان مقوله ای فراتر از بحث فلسطین و آزادی قدس شریف بود.
سردار جوانی اضافه کرد: امام راحل ۳۸ سال پیش با اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس به دنبال آن بودند که مستضعفان، مسلمانان و آزادی خواهان جهان را به حرکت و جوش و خروش درآورند و انرژی متراکم در جهان اسلام را علیه مستکبران نشانه رود.
این فرمانده بلند پایه سپاه تاکید کرد: امروزه همه صاحب نظران و نظریه پردازان دوست و دشمن اعتراف می کنند که امام راحل موفق شدند چنین حرکت بزرگ و توفنده ای را ضد استکبار و صهیونیسم ساماندهی کنند.
وی با اشاره به بازتاب و تاثیرهای روز جهانی قدس یادآور شد: امروز فراتر از ایران در کشورهای اسلامی و حتی کشورهای غیر اسلامی که آزادی خواهی وجود دارد خروش مردم برای پاسداشت روز جهانی قدس به حرکت و جریان افتاده است.
مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه با اعلام اینکه امروز در ۹۰۰ شهر کشور راهپیمایی روز قدس برگزار شد، گفت: دشمنان ایران اسلامی امروزه از این حضور میلیونی و پرشور ملت ایران نگرانی و وحشت دارند.
سردار جوانی اظهار کرد: اگر انقلاب اسلامی پدید نمی آمد به تبع جمهوری اسلامی شکل نمی گرفت و روزی به نام قدس هم اعلام نمی شد و بی شک امروز شاهد نفوذ گسترده صهیونیست بین الملل در بین کشورهای اسلامی و منطقه بودیم.
وی گفت: انقلاب اسلامی ایران در همان آغاز در موضوع و مساله فلسطین و مقابله با صهیونیسیم ورود کرد تا جریان و نقطه عطفی باشد برای دفاع از مظلوم و این مقوله از راهبردی اصلی نظام به شمار می رود.
مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه افزود: امروز همه سرمداران و استراتژی ست ها بحث فروپاشی اسراییل را یک موضوع جدی تلقی می کنند و به همین علت است که رژیم صهیونیستی دیگر به فکر توسعه طلبی نیست بلکه دنبال حفظ موجودیت خود است.
به گزارش ایرنا، امام خمینی (ره) در ۱۶ مرداد ۱۳۵۸ در اقدامی هوشمندانه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان «روز جهانی قدس» نامگذاری کردند و این روز را روز مقابله مستضعفان با مستکبران دانستند و از مسلمانان جهان خواستند که در این روز همبستگی خود را برای حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین به نمایش بگذارند.
خبرنگار: جلال اسکندری** انتشار دهنده: مجید سلیمانی

منبع خبر : ایرنا

بخش های مرتبط : سردار جوانی: روز جهانی قدس نماد دفاع از حقیقت، عدالت و آزادی است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *