شنبه , سپتامبر 23 2017
خانه / اخبار اقتصاد / خروج اجباری قالیبافان از زیر چتر بیمه!

خروج اجباری قالیبافان از زیر چتر بیمه!

به گزارش خبرنگاران جوان : خروج اجباری قالیبافان از زیر چتر بیمه!

عکس 6391115_835 خروج اجباری قالیبافان از زیر چتر بیمه!

محمدرضا عابد مشاور مرکز ملی فرش ایران در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،در رابطه با بیمه قالیبافان، گفت: چند سال پیش با تصویب قانون بیمه قالیبافان، عده‌ای از افراد سودجو توانستند با ارائه مدرک فنی و حرفه‌ای و علم کردن یک دار، خود را قالیباف جا بزنند.

وی در ادامه افزود: سال گذشته سازمان تأمین اجتماعی در جهت حذف این افراد، یک غربالگری صورت داد اما متأسفانه در این میان برخی از قالیبافان واقعی هم حذف شدند.

عابد تشریح کرد: دلیل اصلی سازمان تأمین اجتماعی، کمبود بودجه برای تحت پوشش قرار دادن همه قالیبافان است و با وجود تصویب قانون مجلس شورای اسلامی مبنی بر بیمه کردن تمامی کارگران صنایع دستی و فرش دستباف، بیمه شده جدیدی در حوزه قالیبافی در دوسال گذشته نداشته‌ایم.

مشاور مرکز ملی فرش ایران تأکید کرد: نکته قابل تأمل دیگر آن است که قالیبافان برعکس دیگر فعالان صنایع دستی برای بیمه شدن باید حداقل میزان بافت در ماه را داشته باشند و خود این موضوع هم در مواردی کارگران قالیبافی را با مشکل روبرو کرده است.

وی در پایان یادآور شد: به‌طور حتم باید معیار بیمه شدن قالیبافان هم مورد بازنگری قرار گرفته و با توجه به اینکه قالیبافی شغل بسیار سختی است ، می بایستی با حداقل تولید و اشتغال این حرفه تحت پوشش بیمه قرار بگیرد.

انتهای پیام/

دار قالی برگردن قالیبافان

منبع خبر : خبرنگاران جوان

بخش های مرتبط : خروج اجباری قالیبافان از زیر چتر بیمه!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *