چهار شنبه , سپتامبر 13 2017
خانه / اخبار مهم و داغ / آقای جام تنها در حسرت یک جام !

آقای جام تنها در حسرت یک جام !

به گزارش ورزش‌سه : آقای جام تنها در حسرت یک جام ! لیونل مسی ، فوق ستاره آرژانتینی در بارسلونا تمام جام های ممکن را گرفته و انتظاراتی که از او می‌رفته را به سرانجام رسانده است.

به گزارش “ورزش سه”، به نظر آنهایی که منتظر بودند مسی در یک کشور دیگری فوتبالش را ادامه دهد، به این آرزوی خود نخواهند رسید زیرا او قصد دارد فوتبالش را در نوکمپ به پایان برساند. او امروز ۳۰ ساله شده و وقتش رسیده نگاهی به کارنامه خیره کننده فوتبالی اش بندازد، کارنامه ای که نشان می‌دهد او حداقل از نظر آماری، بهترین بازیکن تاریخ بوده است.

عکس 01206318 آقای جام تنها در حسرت یک جام !

فهرست افتخارات و رکوردهای او تمام نشدنی است که مهم ترین آنها ، ۵۰۷ گل باشگاهی، ۸ قهرمانی لیگ، ۴ قهرمانی چمپیونزلیگ و ۵ توپ طلا است. گیلرمو آمور، هافبک سابق بارسلونا که در زمان حضور مسی در رده های سنی بارسا مربی او بود در رابطه با این موضوع گفت:” او تمام اهدافی که انتظار می‌رفت به آنها برسد را پودر کرده است. کاری که او در تیم اصلی انجام داده، مساوی یا حتی بهتر از عملکرد او در لاماسیا بوده است.”

عکس 01206319 آقای جام تنها در حسرت یک جام !

در دهه اخیر، مسی و رقیش، رونالدو، تمام افتخارات فردی فوتبال را بین خود تقسیم کرده اند. یکی از مواردی که همواره در رقابت بین مسی و رونالدو و جمله معروف “کدام یک بهتر هستند” مطرح می‌شود، این است که مسی هیچگاه بارسا را ترک نکرده و از منطقه امن خود پا را فراتر نگذاشته است. در سی سالگی نیز انگار این موضوع عملی نخواهد شد.

او گفته بود:” من دوست دارم فوتبالم را در بارسلونا تمام کنم و باید ببینیم چه خواهد شد. هر روز تنها به شرایط بارسا و شرایط خودم در این تیم فکر می‌کنم. بازنشسته شدن در بارسا چیزیست که همیشه به دنبالش بودم و رویایش را می‌دیدم و آنچه همواره گفته ام که انجامش خواهم داد.”

عکس 01206316 آقای جام تنها در حسرت یک جام !

یکی از دلایلی که مانع انتقال مسی می‌شود این است که باشگاه های بسیار معدودی قادر به پرداخت هزینه انتقال او هستند. در قرارداد جدید او نیز رقم فسخش به ۳۴۸ میلیون پوند خواهد رسید که بعید به نظر می‌رسد تیمی بتواند نزدیک به این رقم را پرداخت کند. شاید در چین مالک باشگاهی بتواند این رقم را بپردازد ولی بسیار بعید است که مسی راهی لیگ چین شود. او در این رابطه گفته بود:” نمی‌گویم انتقال به چین غیرممکن است. در واقع هیچکس نمی‌تواند بگوید چیزی غیرممکن است زیرا در فوتبال هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد ولی امروز به شما می‌گویم نه. این موضوع هیچگاه از ذهن من خطور نکرده است.

عکس 01206317 آقای جام تنها در حسرت یک جام !

یک هدف که همیشه برای مسی باقی مانده، کسب توپ طلاست، عنوانی که در صورت رسیدن به آن، مسی قطعا به بهترین بازیکن تاریخ تبدیل خواهد شد. با این حال، دیگو مارادونا، شماره ۱۰ بزرگ آرژانتین که به خاطر بردن جام جهانی ۱۹۸۶ بسیار مورد توجه ها قرار گرفته، معتقد است که فوتبال همواره مسی را به خاطر خواهد داشت. او در این رابطه گفت:” تاریخ فوتبال مسی را به خاطر خواهد داشت. فوتبال دستاوردهای بسیاری برای او داشته است و فکر نمی‌کنم بردن جام جهانی چیز جدیدی به مسی اضافه کند.”

افتخارات مسی:

۸ قهرمانی لالیگا ، ۵ قهرمانی کوپا دل ری، ۶ قهرمانی سوپرکاپ اسپانیا، ۴ قهرمانی چمپیونزلیگ، ۳ قهرمانی سوپرکاپ اروپا، ۳ قهرمانی جام باشگاه های جهان، ۵ توپ طلا.

منبع :میرر

مترجم: روزبه مهری

منبع خبر : ورزش‌سه

بخش های مرتبط : آقای جام تنها در حسرت یک جام !

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *