پنجشنبه , سپتامبر 21 2017
خانه / اخبار آموزش / نامه انجمن علوم سیاسی به روحانی: از مراکز دولتی حذف شده‌ایم، چاره‌ای بیندیشید

نامه انجمن علوم سیاسی به روحانی: از مراکز دولتی حذف شده‌ایم، چاره‌ای بیندیشید

به گزارش خبرآنلاین : نامه انجمن علوم سیاسی به روحانی: از مراکز دولتی حذف شده‌ایم، چاره‌ای بیندیشید انجمن علوم سیاسی ایران در نامه ای خطاب به حسن روحانی رییس جمهور نسبت به حذف از برخی مراکز دولتی اعتراض کرده اند و خواستار چاره جویی رییس جمهور دراین باره شده اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در این نامه که نسخه ای از آن در اختیار خبرآنلاین قرار گرفته است،‌ آمده است؛

محضر ریاست محترم جمهوری اسلامی ایرانحضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی

با سلام و آرزوی توفیق بیشتر جنابعالی و همکاران شما در صیانت حقوق جمهور، به استحضار می رساند اطلاعیه مورخ ۲۶/۲/۱۳۹۶ سازمان سنجش آموزش کشور با عنوان آزمون استخدامی مشترک و فراگیر دستگاه های اجرایی در حالی منتشر شده است که سهم استخدام دانش آموختگان رشته علوم سیاسی و گرایش های وابسته، در این اطلاعیه صفر است! از جنابعالی به عنوان فردی حقوقدان و آشنا به دغدغه های دانش سیاست، تقاضا داریم به چهار نکته ذیل بذل توجه فرموده و تصمیمی عادلانه و ثمربخشی را اتخاذ فرمایید:

اول. حضرتعالی حتما مطلع هستید که اکنون رشته علوم سیاسی در بیش از ۸۶ دانشگاه معتبر دولتی و غیردولتی و سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو تربیت می کند، اما در حال حاضر هزاران دانش آموخته این رشته در مقاطع مزبور بیکار هستند.

دوم. رشته علوم سیاسی در ایران بیش از یکصد سال قدمت دارد و به سبب این پیشینه چشمگیر، هم اکنون مجموعه-ای از دانش و تجارب انباشته و ارزنده در اختیار است که به هزینه بیت المال و به کوشش استادان ارجمندی که شما نیز می شناسید حاصل آمده است.

سوم. شایسته است نگاهی به گرایش های علوم سیاسی داشته باشید: مطالعات خاورمیانه، امنیت ملی، مطالعات امریکا، جامعه شناسی سیاسی، مطالعات زنان و سیاست، اندیشه سیاسی، مسایل ایران، روان شناسی سیاسی، سیاستگذاری، آینده پژوهی، اقتصاد سیاسی، امنیت بین الملل، مطالعات شرق آسیا و بسیاری دیگر. اکنون کشوری در وسعت و عظمت ایران عزیز، عمیقا به تخصص های موجود در خانواده علوم سیاسی احتیاج دارد و غفلت و تغافل از مهارت و استعداد خانواده علوم سیاسی در آزمون فراگیر استخدامی سال ۱۳۹۶ ظلم بزرگی به دهها هزار جوان (اعم از دختر و پسر) و هزاران خانواده ای است که هزینه مالی و مهمتر از آن عمر عزیز خود را مصروف آموختن این رشته گرانمایه کرده اند.

چهارم. انجمن علوم سیاسی ایران به عنوان سازمانی مردم نهاد و نماینده صدها نفر از استادان علوم سیاسی و هزاران دانش آموخته و دانشجوی علوم سیاسی خاطر نشان می سازد که بخش موثری از گفتمان سازی در جامعه کنونی ایران برای مشارکت سیاسی، انتخاب خردمندانه و دوراندیشانه بر عهده همین دانشورانی بود که بواسطه آشنایی شان با فرصت ها و تهدیدهای پیش روی نظام جمهوری اسلامی ایران، اسیر حرص و هراس نشده و در ارتقای سواد سیاسی و آگاهی اجتماعی مردم سهم عمیقی داشته اند. اکنون، همین کوشندگان به راحتی از گردونه امید و بهره دهی به دستگاه های نیازمند از جمله وزارت کشور، وزارت امور خارجه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مراکز مطالعاتی استراتژیک، وزارت آموزش و پرورش، و سازمان ها و دستگاه های اجرایی دیگر حذف شده اند.

بنابراین از جنابعالی، به عنوان مدافع حقوق همه ایرانیان و شخصیتی آشنا به بن مایه های دانش سیاسی و بین المللی، استدعا داریم همانند دستوری که در ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ دستور به ابطال سهمیه های تبعیض آمیز جنسیتی دادید اکنون نیز دستور به جبران این ضایعه عظیم و دردناک دهید و جامعه علوم سیاسی ایران را به مثابه سرمایه استراتژیک جمهوری اسلامی نگهبان باشید. بی تردید خانواده علوم سیاسی ایران، اینک و از پی حوادث متنوع، به مرحله ای رسیده است که قادر است فهم عمیق و اصیلی را در جامعه مدنی نهادینه کند و امواج تهدید و یاس را از ذهن ایرانیان دور نماید. امیدوار و منتظر دستور و ورود قاطع جنابعالی هستیم.

انجمن علوم سیاسی ایران

۴۷۴۷

منبع خبر : خبرآنلاین

بخش های مرتبط : نامه انجمن علوم سیاسی به روحانی: از مراکز دولتی حذف شده‌ایم، چاره‌ای بیندیشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *