چهار شنبه , سپتامبر 20 2017
خانه / اخبار جامعه / سهم ۳۸ درصدی آموزش‌های مهارتی برای دانش‌آموزان بر اساس برنامه ششم توسعه

سهم ۳۸ درصدی آموزش‌های مهارتی برای دانش‌آموزان بر اساس برنامه ششم توسعه

به گزارش خبرنگاران جوان : سهم ۳۸ درصدی آموزش‌های مهارتی برای دانش‌آموزان بر اساس برنامه ششم توسعه

عکس 6205781_674 سهم ۳۸ درصدی آموزش‌های مهارتی برای دانش‌آموزان بر اساس برنامه ششم توسعهمحسن حسینی‌مقدم مدیرکل دفتر آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص ورود رشته‌های فنی‌و‌حرفه‌ای جدید در سال تحصیلی آینده اظهار داشت: این تغییر و تحول بر اساس تصمیم‌گیری‌های سازمان پژوهش انجام می‌شود و اکنون برنامه‌ای برای این مسئله اعلام نشده، البته حذف رشته‌ای را در برنامه‌ها نداریم و رشته‌های قبلی به قوت خود باقی است.

وی ادامه داد: امسال توسعه رشته‌ها به هنرستان‌های مختلف را مورد توجه قرار دادیم چرا که سال گذشته در توسعه با محدودیت‌هایی مواجه بودیم.

مدیرکل دفتر آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش گفت: طبق برنامه ششم توسعه در سال اول سهم آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای و کاردانش باید به ۳۸ درصد برسد و این توسعه در پایه‌های دهم و یازدهم است.

حسینی مقدم با اشاره به اینکه سال گذشته آموزش‌های مهارتی ۳۴ درصد پوشش تحصیلی داشته است، تصریح کرد: از جمله اقداماتی که امسال برای توسعه آموزش‌های مهارتی داشتیم آگاه‌سازی دانش‌آموزان پایه نهم با رشته‌های شاخه فنی‌و‌حرفه‌ای، برپایی نمایشگاه‌هایی با حضور معلمان و هنرآموز‌ان، بازدید از هنرستان‌ها و برگزاری جلسات مشترک با مشاوران در زمینه فرهنگ‌سازی بوده است.

وی بیان کرد: سهم آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای به تنهایی سال گذشته ۱۷ درصد بود و امیدواریم امسال این رقم به ۱۸ درصد افزایش پیدا کند، همچنین برنامه‌های کیفیت‌بخشی نظیر مسابقات و جشنواره‌هایی در نظر گرفتیم.

انتهای پیام/

منبع خبر :

بخش های مرتبط : سهم ۳۸ درصدی آموزش‌های مهارتی برای دانش‌آموزان بر اساس برنامه ششم توسعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *