یکشنبه , سپتامبر 24 2017
خانه / اخبار جامعه / تمهیدات اورژانس کشور برای نیمه شعبان در قم و جمکران + جزئیات

تمهیدات اورژانس کشور برای نیمه شعبان در قم و جمکران + جزئیات

به گزارش خبرنگاران جوان : تمهیدات اورژانس کشور برای نیمه شعبان در قم و جمکران + جزئیات

عکس 6206302_608 تمهیدات اورژانس کشور برای نیمه شعبان در قم و جمکران + جزئیاتبه گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور اظهار داشت: در آستانه نیمه شعبان و حضور میلیونی زائران از سراسر کشور در مسجد جمکران، در جاده‌ها و مسیرهای مواصلاتی و منتهی به قم و در استان قم بصورت آماده باش قرار دارند.

وی گفت: در داخل مسجد مقدس جمکران نیز خدمات درمانی و فوریتی و محدوده اطراف مسجد و محورهای منتهی به مسجد مقدس جمکران تدوین شده است.

سرپرست اورژانس کشور بیان کرد: چهار نقطه به عنوان پایگاه ارائه خدمات فوریتی در صحن اصلی مسجد به عنوان خط مقدم مراجعه بیماران و جمعیت حاضر تعیین شده است.

وی با اشاره به تمهیدات صورت گرفته در اطراف مسجد مقدس جمکران تصریح کرد: تعداد ۱۰ دستگاه آمبولانس، پنج دستگاه موتورلانس، استقرار خودروی MCI تریلر برای تامین تجهیزات مورد نیاز در شرایط بحران و برپایی واحد دیسپچ اختصاصی برای مدیریت ارائه خدمات فوریتی با استفاده از خودروی دیسپچ سیارمستقر شده از دیگر اقدامات صورت گرفته می‌باشد.

کولیوند با اشاره به برپایی بیمارستان سیار با ظرفیت ۵۵ تخت، گفت: تیم واکنش اضطراری درمان (DMAT) و بخش‌های پذیرش تریاژ، اتاق ویزیت، پزشک عمومی، متخصص طب اورژانس، اتاق احیا، بخش‌های دسترسی مردان و زنان، بخش مراقبت‌های ویژه و اتاق عمل سرپایی آزمایشگاه و داروخانه در این بیمارستان مستقر شده است و در این مرکز کادر درمانی شامل متخصصان طب اورژانس داخلی قلب و پزشکان عمومی و پرستاران زبده و توانمند نیز حضور دارد.

وی افزود: تعداد ۳۹ پایگاه شهری و جاده ای، ۶۰ دستگاه آمبولانس، اتوبوس آمبولانس و بالگرد اورژانس در آماده باش کامل هستند و ارائه خدمات فوریتی اورژانس ۱۱۵ در داخل شهر و محورهای مواصلاتی منتهی به استان، مراکز تجمعی داخل شهر پارکینگ‌ها را پوشش می‌دهند.

مشاور وزیر و سرپرست سازمان اورژانس کشور افزود: تمامی استان‌های مجاور استان قم، اورژانس هوایی و پایگاه‌های جاده‌ای بصورت آماده باش قرار دارند و اتوبوس آمبولانس‌ها در مجاورت حوزه استحفاظی و محورهای منتهی به استان قم مستقر هستند.

وی گفت: نظارت بر ایستگاه‌های صلواتی در اطراف مسجد مقدس جمکران، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، فروشگاه‌های محدوده مسجد مقدس جمکران و همچنین توزیع آب آشامیدنی نیز توسط تیم‌های بهداشت محیط و بیماری‌ها در مسجد مقدس جمکران و بلوار پیامبر اعظم (ص) صورت می‌گیرد.

کولیوند افزود: علاوه براعلام آمادگی با بیمارستان‌های قم، تعداد چهار دستگاه آمبولانس در کنار بیمارستان سیار برای انتقال بیماران احتمالی از بیمارستان سیار به بیمارستان‌های سطح شهر و یک کانتینر دارو برای استفاده در شرایط بحران در مجاورت بیمارستان سیار، پیش بینی بانک خون با محوریت واحد آزمایشگاه مستقر در بیمارستان سیار جهت ارائه خدمات فوریتی به مراجعه کنندگان نیمه شعبان مستقر شده است.

همچنین برای ارائه خدمات درمانی سریع‌تر به نیازمندان، پایگاه اورژانس ۱۱۵ مسجد مقدس جمکران در ساختمانی مشرف به صحن اصلی مستقر و پد فرود بالگرد برای ارائه خدمات فوریتی در اطراف مسجد مقدس جمکران پیش بینی شده است. انتهای پیام/

منبع خبر :

بخش های مرتبط : تمهیدات اورژانس کشور برای نیمه شعبان در قم و جمکران + جزئیات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *