چهار شنبه , سپتامبر 13 2017
خانه / اخبار آموزش / در طول سفر مراقب مکان‌های غیر بهداشتی باشید/ تب کریمه کنگو در کمین مسافران عید فطر

در طول سفر مراقب مکان‌های غیر بهداشتی باشید/ تب کریمه کنگو در کمین مسافران عید فطر

به گزارش خبرنگاران جوان : در طول سفر مراقب مکان‌های غیر بهداشتی باشید/ تب کریمه کنگو در کمین مسافران عید فطر

عکس 6417105_297 در طول سفر مراقب مکان‌های غیر بهداشتی باشید/ تب کریمه کنگو در کمین مسافران عید فطرمحمدحسین عزیزی رئیس انجمن صنایع غذایی ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: مردم در مسافرت‌های تعطیلات عید فطر سعی کنند از مکان‌های غیر بهداشتی خرید نکنند تا در طول مسافرت بیمار نشوند.

وی بیان کرد: برای غذا خوردن در سفر باید مواد اولیه سالم و تازه را تهیه کرده و شخصا طبخ کنید، باید توجه داشته باشید که از خریداری موادغذایی در کنار جاده پرهیز کنید.

رئیس انجمن صنایع غذایی تاکید کرد: با توجه به اینکه رطوبت زیاد، رشد و تکثیر میکروب‌ها را بیشتر می‌کند، باید سعی کنید از غذا‌های نیمه خشک با رطوبت کم استفاده کنید که در این میان، غذا‌های کاملا داغ و تازه، میوه‌های تازه پوست کنده، انواع کنسروها، بستنی‌های پاستوریزه، غذا‌های خشک و نان تازه جزو غذا‌های سالم تلقی می‌شوند اما سالاد‌ها به‌ویژه سالاد‌هایی که در آنها کاهو به کار رفته و غذا‌های دریایی در غذاخوری‌های بین راهی مناسب نیستند.

وی افزود: از خوردن میان وعده‌های بین‌راهی مثل لواشک‌های محلی، فلافل، سمبوسه و پیراشکی به دلیل عدم نظارت بهداشتی خودداری کنید.

عزیزی تصریح کرد: برای غذا خوردن سعی کرده از رستوران‌های معتبر و شلوغ استفاده کنید، زیرا مناطق غیر بهداشتی خطر شیوع تب کریمه کنگو و حتی وبا را افزایش می‌دهد.

وی یاد آور شد: در اثر مصرف غذای غیر بهداشتی مشکلاتی مانند اسهال دامنگیر افراد در طول سفر شده و در مواقعی مسافران مجبور هستند در یک مرکز درمانی بستری شوند.

انتهای پیام/

منبع خبر : خبرنگاران جوان

بخش های مرتبط : در طول سفر مراقب مکان‌های غیر بهداشتی باشید/ تب کریمه کنگو در کمین مسافران عید فطر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *