دوشنبه , سپتامبر 25 2017
خانه / اخبار ورزش / بررسی اساسنامه کمیته پارالمپیک در سومین نشست کمیسیون اجتماعی دولت

بررسی اساسنامه کمیته پارالمپیک در سومین نشست کمیسیون اجتماعی دولت

به گزارش مهر : بررسی اساسنامه کمیته پارالمپیک در سومین نشست کمیسیون اجتماعی دولت پیش نویس اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک روز چهارشنبه برای سومین بار در نشست تخصصی کمیسیون اجتماعی هیات دولت مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از گذشت چهار ماه از ارسال اساسنامه جدید کمیته ملی پارالمپیک به هیات دولت، بررسی این اساسنامه در کمیسیون اجتماعی در دستور کار قرار گرفته است. تا کنون در این زمینه دو جلسه در کمیسیون اجتماعی برگزار شده است. در جریان این دو نشست بندهای اول تا هفتم اساسنامه ارسالی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و اصلاحات پیشنهادی در آنها لحاظ شده است.

سومین نشست کمیسیون اجتماعی دولت برای بررسی اساسنامه جدید کمیته ملی پارالمپیک فردا چهارشنبه در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار می شود. همچون دو نشست قبلی، در نشست فردا هم نمایندگانی از وزارتخانه های ورزش و جوانان، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علوم، تحقیقات و فن آوری، آموزش و پرورش، امور اقتصادی و دارایی و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح همراه با نمایندگان سازمان های برنامه و بودجه کشور، بنیاد شهید و امور ایثار گران سازمان اداری و استخدامی کشور، صدا و سیما و همچنین معاون حقوقی رئیس جمهور حضور خواهند داشت.

محمود خسروی وفا و مسعود اشرفی، رئیس و دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک نیز به نمایندگی از از این کمیته در نشست فردا حضور خواهند داشت.

به گزارش مهر، تدوین اساسنامه جدید کمیته ملی پارالمپیک از آنجایی در دستور این کمیته قرار گرفت که ۲۸ مهرماه سال گذشته قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از المپیک توسط رئیس جمهور به صورت رسمی ابلاغ شد. این قانون انتزاع پیش از ابلاغ و در تاریخ دهم شهریورماه در مجلس تصویب شده بود و دو هفته بعد نیز به تصویب شورای نگهبان رسیده بود.

بعد از تصویب کامل اساسنامه جدید کمیته ملی پارالمپیک در هیات دولت، این اساسنامه به لحاظ قانونی قابلیت اجرا پیدا می کند.

منبع خبر : مهر

بخش های مرتبط : بررسی اساسنامه کمیته پارالمپیک در سومین نشست کمیسیون اجتماعی دولت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *