پنجشنبه , سپتامبر 28 2017
خانه / اخبار اقتصاد / رشد ۸ درصدی تولید ایران خودرو در بهار امسال

رشد ۸ درصدی تولید ایران خودرو در بهار امسال

به گزارش عصرخودرو : رشد ۸ درصدی تولید ایران خودرو در بهار امسال شرکت ایران خودرو در سه ماهه اول امسال ۱۴۴ هزار و ۶۶۷ دستگاه انواع خودروی سواری تولید کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۸ درصدی را نشان می دهد.

به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از ایکو پرس، این شرکت در بهار امسال موفق شد رشد تولید و فروش، پاسخگویی به نیاز مشتریان و کسب سهم مناسب از بازارخودروی کشور را برای خود ثبت کند.
بر اساس آمار، این شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ هزار و ۷۶۱ دستگاه خودرو بیشتر تولید کرد زیرا تولید ایران خودرو در سه ماهه نخست سال ۹۵ برابر ۱۳۳هزار و ۹۰۶ دستگاه بود.
فروش ایران خودرو در سه ماهه اول سال جاری نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۸٫۵ درصدی را تجربه کرده است؛ این شرکت در سه ماهه اول سال جاری تعداد ۱۲۵ هزار و ۷۸۷ دستگاه انواع خودروی سواری روانه بازار کرد.
این خودروساز در سه ماهه اول سال گذشته ۱۱۵ هزار و ۸۹۶ دستگاه خودرو به بازار عرضه کرده بود.
این رشد تولید به همت و تلاش جهادگران عرصه تولید در حالی بدست آمد که با توجه به حادثه آتش سوزی در یکی از شرکت های تامین کننده قطعات در اواخر اردیبهشت ماه نه تنها خللی در روند تولید ایران خودرو رخ نداد بلکه شتاب هم گرفت و این روند ادامه دارد.
براساس این گزارش در آمار سه ماهه تولید و فروش ایران خودرو، فروش خودروی پژو ۲۰۰۸ و هایما لحاظ نشده است.
به گزارش ایرنا و بر اساس آمارهای بانک مرکزی،ارزش افزوده بخش صنعت در سال ۱۳۹۵ (به قیمت های ثابت سال ۱۳۹۰) با ۶٫۹ درصد رشد به رقم ۷۸۱ هزار میلیارد ریال رسید در حالی که این رشد در سال ۱۳۹۴ معادل منفی ۴٫۶ درصد بود.
بیشترین سهم ایجاد شده در رشد ۷٫۹ درصدی شاخص تولیدکارگاه های بزرگ صنعتی (در سال ۱۳۹۵) به ترتیب مربوط به فعالیت‌های صنایع تولید «وسایل نقلیه موتوری، تریلر و نیم‌تریلر»، «مواد و محصولات شیمیائی» و «مواد غذایی» است که سهم بالای خودروسازان در تحقق رشد اقتصادی بدون نفت را نشان می دهد.

منبع خبر : عصرخودرو

بخش های مرتبط : رشد ۸ درصدی تولید ایران خودرو در بهار امسال

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *