سه شنبه , سپتامبر 19 2017
خانه / اخبار رسانه / دبیر انجمن مدیران رسانه: برخی رسانه ها انتقاد را دستور کار خود تلقی می کنند

دبیر انجمن مدیران رسانه: برخی رسانه ها انتقاد را دستور کار خود تلقی می کنند

به گزارش ایرنا : دبیر انجمن مدیران رسانه: برخی رسانه ها انتقاد را دستور کار خود تلقی می کنند محمد حیدری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: انتقاد دائمی، اکنون به دستور کار روزانه برخی رسانه تبدیل شده، دستور کاری که سالهاست به عنوان سیاست کاری در شبکه های تلویزیونی و رادیویی آن ور آبی مشاهده می کنیم.
وی…

محمد حیدری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: انتقاد دائمی، اکنون به دستور کار روزانه برخی رسانه تبدیل شده، دستور کاری که سالهاست به عنوان سیاست کاری در شبکه های تلویزیونی و رادیویی آن ور آبی مشاهده می کنیم.
وی ادامه داد: در چنین رویکردی وقتی قرار است یک موضوع یا عملکرد وزارتخانه یا دستگاهی ارزیابی شود به دستاوردهای آن اشاره نشده و بدون ذکر داشته ها فقط به نداشته هایش اشاره می شود.
مدیر مسئول روزنامه «مملکت» خاطرنشان کرد: آنچه در سخنرانی اخیر رئیس جمهوری مطرح شد، تعهد رسانه ها در توجه همزمان به دستاوردها و نقایص بود، به عبارتی در وضعیت کنونی به آنچه که موجود است و به زحمات کشیده شده نیز اشاره شود.
به گفته حیدری، در چنین سازوکاری زحمات کارشناسان و مهندسان و نقایص و کمبودها نیز دیده می شود و عدالت در ارائه هر دو می تواند به مخاطبان ارزیابی واقعی تری بدهد.
دبیر انجمن مدیران رسانه کشور در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید براینکه متاسفانه برخی رسانه ها از فضای موجود استفاده ناشایستی می کنند، تصریح کرد: سالهاست رسانه هایی که عموما بودجه آنها از منابع عمومی تامین می شود منتقد سرسخت دولت هستند و هتاکی و ناسزا در تیتر و مطالب آنها مشخص است.
وی با بیان اینکه اکنون اتفاق نادر و تازه ای در فضای مطبوعات و رسانه ها را شاهدیم، اظهار داشت: در چهار دهه بعد از انقلاب، همواره بعد از انتخابات، رسانه های موافق و مخالف، از فضای انتخاباتی دور شده و در مسیر اطلاع رسانی گرایش های سیاسی مرتبط با خود می پرداختند اما بعد از انتخابات اردیبهشت ۹۶ از ضرباهنگ رسانه های مخالف دولت کاسته نشده و با همان دستور جلسه انتخاباتی همچنان با تمام توان در تخریب دولت فعال هستند.
به گفته حیدری، کارکرد رسانه بدور از چنین جنجال هایی باید توجه به آینده، وحدت آفرینی و حفظ منافع ملی باید باشد.
میدر مسئول روزنامه «مملکت» تاکید کرد: باید یاد بگیریم که رقایت های انتخاباتی تمام شده و جنین رفتاری قابل هضم و درک نیست.

منبع خبر : ایرنا

بخش های مرتبط : دبیر انجمن مدیران رسانه: برخی رسانه ها انتقاد را دستور کار خود تلقی می کنند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *