چهار شنبه , سپتامبر 27 2017
خانه / اخبار جامعه / وزیر بهداشت:۸۰ درصد هزینه‌های ۳ میلیون زوج نابارور در دولت یازدهم پرداخت شد

وزیر بهداشت:۸۰ درصد هزینه‌های ۳ میلیون زوج نابارور در دولت یازدهم پرداخت شد

به گزارش ایرنا : وزیر بهداشت:۸۰ درصد هزینه‌های ۳ میلیون زوج نابارور در دولت یازدهم پرداخت شد به گزارش ایرنا، سید «حسن قاضی زاده هاشمی» شامگاه پنجشنبه در مراسم بهره برداری همزمان از ۲۶ مرکز خدمات سلامت در جنوب استان کرمان افزود: در دولت یازدهم ۱۷ مرکز ناباروری در کشور راه‌اندازی شد که این خدمات خوب دولت در زمینه افزایش جمعیت…

به گزارش ایرنا، سید «حسن قاضی زاده هاشمی» شامگاه پنجشنبه در مراسم بهره برداری همزمان از ۲۶ مرکز خدمات سلامت در جنوب استان کرمان افزود: در دولت یازدهم ۱۷ مرکز ناباروری در کشور راه‌اندازی شد که این خدمات خوب دولت در زمینه افزایش جمعیت است.
وی توضیح داد: یکهزار و ۲۰۰ تخت روانپزشکی در این مدت ایجاد و ۳ هزار میلیارد تومان دستگاه و تجهیزات و وسایل پزشکی برای بیمارستان های کشور تهیه شد.
وزیر بهداشت گفت که در این دولت ۳۰۰ دندانپزشک، ۵۰۰ کارشناس سلامت و ۱۲ هزار پزشک به سراسر استان ها بویژه مناطق محروم اعزام شد که خدمتی ارزنده در زمینه برقراری عدالت دریافت خدمات سلامت به شمار می رود.
قاضی زاده هاشمی یادآورشد: خدمات درمانی و بهداشتی کشور بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب که تاکید کردند بیمار غیر از رنج بیماری نباید رنج دیگری را داشته باشد، انجام گرفته است.
وی با بیان اینکه ۱۱ میلیون ایرانی از خدمات مراکز جامع سلامت بهره مند شدند،افزود: این تعداد قبل از دولت یازدهم از خدمات بهداشتی و درمانی محروم بودند که اکنون با حمایت دولت از خدمات دفترچه ای استفاده می کنند.
قاضی زاده هاشمی گفت: با اجرای این طرح ۱۱ میلیون نفر افراد بی بضاعت، از خدمات بیمه سلامت بهرمند شدند که ۳ درصد تعرفه روستایی و ۶ درصد تعرفه شهری است.
وی ادامه داد: در سه سال و نیم گذشته ۲۸۹ طرح در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به بهره‌برداری رسیده و طی ۲۰ سال گذشته به اندازه دولت تدبیر و امید در مناطق محروم کار انجام نشده است.
وی از کلنگ زنی بیمارستان شهرستان فاریاب در آینده نزدیک خبر داد و گفت: ۲۴۹ تخت بیمارستانی در جنوب کرمان در دولت یازدهم به ۶۸۴ مورد افزایش یافته و همچنین ۱۵۹ خانه بهداشت به ۳۳۱ مورد رسیده است.
۲۶ مرکز خدمات سلامت در ادامه سفر یک روزه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به جنوب کرمان به طور همزمان در این منطقه به بهره برداری رسید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت نیز در این مراسم گفت: هر کدام از مراکز خدمات سلامت در زمینی به مساحت ۵۰۰ متر مربع و در مجموع با هزینه ۱۹۲ میلیارد ریال احداث شده اند.
«محمدرضا محمدی ساردو» افزود: اجرای این طرح ها بطور همزمان سال ۱۳۹۴ آغاز شد و امروز با حمایت دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسید.
مرکز خدمات جامع شماره یک شهری کهنوج نیز با حضور دکتر قاضی زاده هاشمی در این شهرستان افتتاح شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت دراین باره گفت: این مرکز در زمینی به مساحت ۴۳۰ متر مربع و با اعتبار پنج میلیارد ریال احداث شد.
ساردو افزود: مرکز خدمات جامع شماره یک شهری کهنوج شامل بخش های مامایی، دندانپزشکی، بهداشت محیط، داروخانه و مراقبین سلامت است.
همچنین عملیات اجرایی سالن مجموعه فرهنگی ورزشی شبکه بهداشت کهنوج با حضور وزیر بهداشت آغاز شد.
این سالن در زمینی به مساحت یکهزار و ۱۰۰ متر مربع و با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال احداث می شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آخرین برنامه سفر خود به جنوب کرمان از بیمارستان منوجان بازدید کرد.
وی امروز (پنجشنبه) برای هشتمین بار در دولت تدبیر و امید برای افتتاح و کلنگ زنی چند طرح بهداشتی و درمانی وارد استان کرمان در شهرستان جیرفت شد.
افتتاح مرکز ام. آر. آی بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت، کلنگ زنی بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی این شهر، افتتاح ساختمان آموزش بالینی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و بیمارستان ۳۲ تختخوابی سیدالشهدا (ع) شهرستان رودبارجنوب از دیگر برنامه های امروز وزیر بهداشت در این منطقه بود.
قاضی زاده هاشمی ۱۱ اردیبهشت ماه جاری نیز به کرمان آمد و بیمارستان ۲۳۵تختخوابی امام رضا (ع) سیرجان، بیمارستان ۳۲ تختخوابی رابر، بیمارستان ۳۵ تختخوابی کوهبنان و چند طرح درمانی در شهرستان های بافت و کرمان را افتتاح کرد.
جنوب کرمان با جمعیت بیش از یک میلیون نفر از هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، رودبارجنوب، کهنوج، قلعه گنج و منوجان تشکیل شده است.
استان پهناور کرمان چهار دانشگاه علوم پزشکی دارد و منطقه جنوب کرمان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی جیرفت است.
شبد**۷۴۵۰ **۱۰۱۰

منبع خبر :

بخش های مرتبط : وزیر بهداشت:۸۰ درصد هزینه‌های ۳ میلیون زوج نابارور در دولت یازدهم پرداخت شد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *