جمعه , سپتامبر 22 2017
خانه / اخبار سینما / ولایتی: مقاومت از تهران آغاز و از موصل، بیروت و مدیترانه می گذرد

ولایتی: مقاومت از تهران آغاز و از موصل، بیروت و مدیترانه می گذرد

به گزارش ایرنا : ولایتی: مقاومت از تهران آغاز و از موصل، بیروت و مدیترانه می گذرد به گزارش ایرنا، علی اکبر ولایتی عصر شنبه در آئین افتتاح هفتمین بازار فیلم کشورهای اسلامی در مشهد افزود: آمریکا به وسیله ترامپ تلاش می کند که شرایط منطقه را تغییر دهد اما هر روز باعث انزوای بیشتر آن ها می شود.
وی اظهار کرد:…

به گزارش ایرنا، علی اکبر ولایتی عصر شنبه در آئین افتتاح هفتمین بازار فیلم کشورهای اسلامی در مشهد افزود: آمریکا به وسیله ترامپ تلاش می کند که شرایط منطقه را تغییر دهد اما هر روز باعث انزوای بیشتر آن ها می شود.
وی اظهار کرد: مسلمانان از تهدید های بدون پشتوانه ترامپ هراس ندارند و همانطور که مردم عراق با پس گردنی آمریکایی ها را بیرون کردند، مردم سوریه نیز چنین کاری را با آنان خواهند کرد.
ولایتی با بیان اینکه مردم این منطقه زیر بار حکومت آمریکایی ها نمی روند، گفت: انزوای آمریکایی ها در شرایط فعلی در جهان نسبت به گذشته بیشتر شده است.
وی با بیان اینکه در یمن نیز مردم این کشور متحدتر می شوند، گفت: آینده از آن مسلمانان و جهان اسلام خواهد بود و در سایه وحدت امت اسلامی حرکت ها شکل خواهد گرفت.
ولایتی ادامه داد: زنجیره مقاومت روز به روز قوی تر می شود و همه مسلمانان پشتیبان مردم فلسطین خواهند شد و امیدواریم در روزگاری نه چندان دور نماز را به امامت رهبر معظم انقلاب در مسجدالاقصی بخوانیم.
وی با بیان اینکه برخی ریشه تشیع در ایران را به قرون اخیر نسبت می دهند در حالی که ریشه تشیع به قدمت تاریخ اسلام است،‌ گفت: سفر حضرت رضا(ع) به همراه سه هزار علوی باعث شد که شیعه اثنی عشری بیش از گذشته در جامعه ایران تثبیت شود.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: برگزاری چنین برنامه هایی (‌بازار فیلم کشورهای اسلامی) دارای ارزش بسیار زیادی است و می تواند زمینه ساز شکل گیری وحدت بین کشورهای مختلف جهان اسلام شود.
ولایتی ادامه داد: با توجه به انگیزه ای که مسلمانان در خصوص تبلیغ دین اسلام دارند، برگزاری چنین بازارهایی یک فرصت بسیار مناسب به حساب می آید.
وی با بیان اینکه مسلمانان دارای انگیزه بسیار زیادی برای تبلیغ دین اسلام هستند، اظهار کرد: هالیوود از صهیونیست ها پول می گیرد تا برای آن ها فیلم بسازد ولیکن فیلمسازان کشورهای اسلامی با اعتقاد و انگیزه فیلم می سازند.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: فیلم هایی که در ایران، عراق، سوریه و مصر تهیه شده حکایت از این دارد که دست ما پر است و با این پیشرفت امکانات رسانه ای، کار تبلیغ آسان تر شده و اطلاعات به مردم راحت تر می رسد.
ولایتی با بیان اینکه همکاری برادران اهل سنت و شیعه به عنوان رمز وحدت جهان اسلام به حساب می آید، اظهار کرد: منصور عباسی؛ ابوحنیفه را به خاطر اینکه از حکومت علویان حمایت می کرد به زندان انداخت و اکنون نیز پیروزی مسلمانان سنی و شیعه از مسلمات تاریخ معاصر است.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با تبریک آزادی موصل از شر عوامل تروریستی داعش گفت: ریشه داعش به بعثی های عراق بر می گردد که خدا، دین و آخرت را قبول نداشتند و آن ها می خواهند انتقام ساقط شدن صدام را از مسلمانان بگیرند.
هفتمین بازار فیلم اسلامی عصر شنبه در مراسمی با حضور نمایندگان ۱۳۷ موسسه و شبکه تلویزیونی از کشور های اسلامی در مشهد گشایش یافت.
این بازار از ۱۱ تا ۱۴ تیر ماه جاری از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۷ تا ۲۰ پذیرای میهمانان ویژه، دانشجویان و علاقه مندان این حوزه خواهد بود.
خبرنگار: توحید آرش نیا ** انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینی

منبع خبر : ایرنا

بخش های مرتبط : ولایتی: مقاومت از تهران آغاز و از موصل، بیروت و مدیترانه می گذرد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *