یکشنبه , سپتامبر 24 2017
خانه / اخبار تکنولوژی / بزاق کنه جان انسان را نجات می‌دهد

بزاق کنه جان انسان را نجات می‌دهد

به گزارش ایرنا : بزاق کنه جان انسان را نجات می‌دهد به گزارش روز یکشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس دیلی، عارضه میوکاردیت یا ورم عضلات قلب معمولا در بین جوانان شایع است و هنگامی بروز می‌کند که قلب توسط یک ویروس متداول مورد تهاجم قرار می‌گیرد. در اثر این تهاجم ویروسی قلب یک ماده شیمیایی…

به گزارش روز یکشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس دیلی، عارضه میوکاردیت یا ورم عضلات قلب معمولا در بین جوانان شایع است و هنگامی بروز می‌کند که قلب توسط یک ویروس متداول مورد تهاجم قرار می‌گیرد. در اثر این تهاجم ویروسی قلب یک ماده شیمیایی موسوم به کموکین ترشح می‌کند که موجب تجمع سلول‌های عامل تورم در بافت می‌شود. در نتیجه عضلات قلب به طور خطرناکی متورم می‌شوند.
بر اساس این تحقیقات، در حدود ۳۰ درصد از افراد مبتلا به میوکاردیت، دچار نارسایی قلبی می‌شوند. اما خوشبختانه در بزاق کنه‌ها پروتئین‌هایی وجود دارند که امکان تغذیه از خون قربانی را بدون ایجاد تورم دردناک فراهم می‌کنند. به طور خاص محققان دریافتند پروتئین P991_AMBCA در بزاق کنه آمریکایی اثر کموکین را کاملا خنثی می‌کند.
محققان امیدوارند با الهام از استراتژی ضدالتهاب کنه بتوانند یک درمان مناسب برای میوکاردیت بیابند که منجر به حفظ جان افراد شود. همچنین امیدوارند با استفاده از این تحقیقات بتوانند برای درمان بیماری‌های مثل حمله قلبی، سکته، پانکراتیت و ورم مفاصل که تورم عضلانی در آن‌ها نقش عمده‌ای دارد، داروهای مناسبی را تولید کنند.
علمی (۶)**۹۲۵۹**۱۴۴۰

منبع خبر : ایرنا

بخش های مرتبط : بزاق کنه جان انسان را نجات می‌دهد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *