پنجشنبه , سپتامبر 28 2017
خانه / اخبار سیاست / رزمایش اقتدار و امنیت پایدار ۹۶ در دریای خزر آغاز شد

رزمایش اقتدار و امنیت پایدار ۹۶ در دریای خزر آغاز شد

به گزارش مهر : رزمایش اقتدار و امنیت پایدار ۹۶ در دریای خزر آغاز شد فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضا (ع) نیروی دریایی ارتش از آغاز رزمایش امنیت و اقتدار پایدار ۹۶ در پهنه دریای خزر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ناخدا یکم عرشه «احمدرضا باقری» فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضا (ع) با اعلام این خبر گفت: این رزمایش در پنج مرحله پیش بینی و به مرحله اجرا در می‌آید.

وی افزود: مرحله اول این رزمایش شامل برنامه‌ریزی و طراحی از نیمه اول فروردین ماه امسال آغاز و مرحله دوم آن با برگزاری جلسه توجیهی و آغاز رزمایش در ساحل اجرا می‌شود.

ناخدا یکم باقری با اشاره به برگزاری مرحله سوم تحت عنوان عملیات بازی جنگ بین یگان‌ها و تقسیم آن‌ها به دو دسته یگان‌های خودی و دشمن و اجرای تاکتیک‌های پیش بینی شده در این عملیات تصریح کرد: در مرحله چهارم رزمایش، تمرینات و عملیات مشترک بین یگان‌های شناور سطحی، یگان‌های پروازی، یگان‌های عملیاتی در ساحل و دریا و یگان‌های پشتیبانی به اجرا در می‌آید.

وی با اشاره به برگزاری جلسه ارزیابی رزمایش به عنوان پنجمین مرحله آن در مرداد ماه امسال گفت: این رزمایش در محدوده‌ای به وسعت بیش از ۸۸ هزار متر مربع در پهنه دریای خزر در منطقه تحت ماموریت ناوگان شمال برگزار می‌شود.

فرمانده ناوگان شمال تاکید کرد: مطابق گذشته پیام ما از برگزاری این رزمایش پیام صلح و دوستی در سایه اقتدار و توانمندی در دریای خزر است.

رزمایش اقتدار و امنیت پایدار ۹۶ از صبح امروز یکشنبه در دریای خزر آغاز و به مدت ۵ روز برگزار می‌شود.

منبع خبر : مهر

بخش های مرتبط : رزمایش اقتدار و امنیت پایدار ۹۶ در دریای خزر آغاز شد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *