سه شنبه , سپتامبر 19 2017
خانه / اخبار جامعه / بهانه اروپایی ها در اجرای تعهدات برجام احمقانه است

بهانه اروپایی ها در اجرای تعهدات برجام احمقانه است

به گزارش خبرنگاران جوان : بهانه اروپایی ها در اجرای تعهدات برجام احمقانه است

عکس 6439916_718 بهانه اروپایی ها در اجرای تعهدات برجام احمقانه است به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه در حاشیه همایش سراسری قوه قضائیه در جمع خبرنگاران در رابطه با تشکیل ستادی با عنوان ستاد حقوق شهروندی در دولت اظهار داشت: دولت هر کاری که در جهت حقوق شهروندی انجام دهد مورد حمایت قوه قضائیه است چرا که مردم باید با حقوق خود آشنا شوند و منافاتی با وظایف ستاد حقوق بشر ندارد.

وی افزود: منشور حقوق شهروندی مطرح شده در دولت دارای اجزای قضایی است و اگر قرار باشد این منشور در حد یک توصیه نامه باشد بی فایده خواهد بود.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه بیان کرد: ما اعتقاد داریم که منشور حقوق شهروندی باید در قالب یک لایحه ارایه شود و با ادغام با لایحه پیشنهادی آیت الله شاهرودی می تواند قوی تر و منسجم تر شود و نهاد ملی برای آن تشکیل داد.

لاریجانی ادامه داد: براساس کنوانسیون پاریس، تشکیل ستاد حقوق شهروندی نه ملی و نه دولتی است و هر کشوری می تواند چنین ستادی را تشکیل دهد.

وی تاکید کرد: برای احقاق حقوق ملت در داخل و خارج از کشور لازم است که دست به دست هم بدهیم .

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه در رابطه با کارشکنی اروپا در اجرای تعهدات برجام و تبعیت کشور های اروپایی از امریکا گفت: اروپایی ها هم به مانند آمریکا به سمت برجام ستیزی رفته اند.

لاریجانی ادامه داد: بهانه های اروپایی ها در اجرای تعهدات برجام احمقانه است و بهانه می آورند که اگر با ایران کار کنند از سوی آمریکا تحریم می شوند اما ما می گوییم که شما تعهد کرده اید و باید به آن عمل کنید و بهانه تراشی قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه آمریکا واروپایی ها در اجرای تعهدات خود در خصوص برجام کوتاهی کرده اند، گفت:کشور های اروپایی می گویند که نمی گذارند ما به برجام عمل کنیم و آمریکا می گوید نمی گذاریم برجام اجرا شود، تفاوتی بین این دو وجود ندارد.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه تاکید کرد: انها تعهد کرده بود بعد از برجام تمام تحریم ها یک بار لغو شود و باید این کار انجام می شد اگر هر از گاهی در جایی یک ال سی برای کشور باز شود در شان کشور ما نیست، کشور ما سالها با تحریم زندگی کرده است و برداشته شدن چند تحریم تاثیری برای ما ندارد.

لاریجانی در خصوص کارشکنی فرانسه در میزبانی از سران منافقان گفت: وزیر امور خارجه کشور ما با وزیر امور خارجه فرانسه دیداری داشت و هنوز هواپیمای اقای ظریف از خاک فرانسه بلند نشده بود که کشور فرانسه از منافقان در کشور خود میزبانی کرد که این توهین به ایران بود.

لاریجانی افزود: کشور فرانسه در کشور خود تجمعیزاز داعش تشکیل داده است زیرا به نظر ما منافقان هیچ تفاوتی با داعش ندارد اما مقامات فرانسه عنوان می کنند که با منافقان ارتباطی ندارند اما بهتر است این جوک های سیاسی را به مردم خودشان تحویل دهند.

وی تصریح کرد: به دولت پیشنهاد دارم که روابط خود را با فرانسه کاهش دهد و قرارداد خود را با شرکت خوردو سازی پژو لغو کند تا شاید صنعت خودرو سازی کشور احیا شود.

انتهای پیام/

دولت روابط خود را با فرانسه محدود کند

منبع خبر : خبرنگاران جوان

بخش های مرتبط : بهانه اروپایی ها در اجرای تعهدات برجام احمقانه است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *