شنبه , سپتامبر 23 2017
خانه / اخبار ادبیات / نویسنده و شاعر: همه روزهای سال روز قلم است

نویسنده و شاعر: همه روزهای سال روز قلم است

به گزارش ایرنا : نویسنده و شاعر: همه روزهای سال روز قلم است عرفان نظر آهاری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: برای اینکه حرمت قلم و عزت افرادی که می نویسند و پدیدآورندگان کتاب و کلمه هستند، بیش از پیش حفظ شود، باید جامعه را به سمتی برد که همه روزها، هفته ها و سالها، سال و روز و…

عرفان نظر آهاری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: برای اینکه حرمت قلم و عزت افرادی که می نویسند و پدیدآورندگان کتاب و کلمه هستند، بیش از پیش حفظ شود، باید جامعه را به سمتی برد که همه روزها، هفته ها و سالها، سال و روز و ماه گرامیداشت کتاب، قلم، کتابت،نوشتن و دانایی باشد.
وی با اشاره به آیین بزرگداشت روز قلم افزود:‌ نباید فقط یک روز را به نام قلم نامگذاری کرد، بلکه ۳۶۵ روز سال روزهایی برای قلم، آگاهی و دانایی است، شایسته است از این روز بعنوان فرصتی مناسب برای توجه به قلم و آنکه قلم را به دست می گیرد، بهره برد.
نویسنده «قلب بزرگتر از جهان» ادامه داد: خانواده ها در اروپا از سالهای خیلی دور و از دوران کودکی به گونه ای با فرزندان رفتار می کنند که آنها قدر کتاب را می دانند و این یار مهربان به اندازه ای با زندگی آنها عجین می شود که پدید آورندگان کتاب از
مهمترین افراد جامعه به شمار می آیند.
نظرآهاری اضافه کرد: باید از دوران نوزادی فرزندان وارد کتابخانه شوند و در دوران کودکی به همراه والدین به کتابخانه های عمومی روند و کتاب امانت بگیرند حتی باید با نویسندگان و تصویرگران در مدارس و مهدکودک ها دیدار داشته باشند.
به گفته وی، در چنین شرایطی می توان گفت، تجلیل از پدیدآورندگان کتاب در همه روزهای سال اتفاق می افتد.
این شاعر و نویسنده گفت: در روز قلم باید علاوه بر معرفی بزرگان قلم به فرهیختگان، آنها را به توده های مردم معرفی کرد تا بدنه جامعه با پدیدآورندگان کتاب و اهالی قلم آشنا شوند.
وی با تاکید بر آشنایی جامعه با نویسندگان و اهالی قلم گفت: صدا و سیما می تواند نقش مهمی در این زمینه داشته باشد، هرچند خانه کتاب نیز تاکنون نشست هایی برای تکریم اهل قلم انجام داده و کتاب های مرتبط با آنها را تهیه و تدوین کرده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، قرار است روز سه شنبه به مناسبت روز قلم(۱۴ قلم) مراسمی با هدف تجلیل از پیشکسوتان اهل قلم و رونمایی از کتاب «یادگار ماندگار» در مرکز همایش های کتابخانه ملی برگزار شود.

منبع خبر : ایرنا

بخش های مرتبط : نویسنده و شاعر: همه روزهای سال روز قلم است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *