پنجشنبه , سپتامبر 28 2017
خانه / اخبار سینما / مدیرکل هنرهای نمایشی: هنر، جدال جان و جهان است

مدیرکل هنرهای نمایشی: هنر، جدال جان و جهان است

به گزارش ایرنا : مدیرکل هنرهای نمایشی: هنر، جدال جان و جهان است به گزارش ایرنا، در متن پیام مهدی شفیعی که روز دوشنبه انتشار یافته، آمده است:
هنر، جدال جان و جهان است. جانی که تاریک و روشن جهان را به جستجوی صلح و سعادت درمی‌نوردد. در این جستجو، کیمیای ایمان و آرمان، کلید پیروزی بر اهریمن…

به گزارش ایرنا، در متن پیام مهدی شفیعی که روز دوشنبه انتشار یافته، آمده است:
هنر، جدال جان و جهان است. جانی که تاریک و روشن جهان را به جستجوی صلح و سعادت درمی‌نوردد. در این جستجو، کیمیای ایمان و آرمان، کلید پیروزی بر اهریمن پیدا و پنهان است. تئاتر، خط مقدم این جدال است. هنری ارجمند که ریشه در باورها و اعتقادات هر ملتی دارد و می‌تواند جان‌بخش و جهان‌آفرین باشد.
وی می افزاید: جشنواره‌ی تئاترمقاومت، فتح خرمشهر، نکوداشت جان‌های مقربی است که با خون خویش، خاک صحنه‌ی غیرت و شرافت را معطر کردند و اندوه غیبت خویش را به شادی پیروزی و شوق وصل، پیوند زدند. تئاتر، در آفرینش صحنه به صحنه‌ی این فتح و نصرت به جان کوشیده و ستایشگری صدیق در این روایت بوده است.
«اکنون‌که به تماشای روایتی تازه از این حماسه دعوت‌شده‌ایم، فروتنانه هم‌نوا با هنرمندان فرهیخته‌ی تئاتر، نام خرمشهر، آبادان و دیگر یادمان‌های شریف مقاومت را زمزمه می‌کنیم و دست یکایک مردمان نجیب و صبور این سرزمین را که مصداق پایمردی و مقاومت‌اند می‌فشریم. آرزو می‌کنم به جوهر جان هنرمندان این عرصه، بتوان دردها و درودهای این خاک پاک را آن‌چنان‌که باید، مشق کرد. چنین باد».
بیستمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت، فتح خرمشهر از ۱۰ تا ۱۴ تیر ماه در شهر خرمشهر در حال برگزاری است.

منبع خبر : ایرنا

بخش های مرتبط : مدیرکل هنرهای نمایشی: هنر، جدال جان و جهان است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *