پنجشنبه , سپتامبر 28 2017
خانه / اخبار جامعه / ۲۰ میلیون از ۳۲ میلیون هکتار بیایان ایران تحت فرسایش بادی است/ ۱۰ میلیون هکتار تحت کنترل

۲۰ میلیون از ۳۲ میلیون هکتار بیایان ایران تحت فرسایش بادی است/ ۱۰ میلیون هکتار تحت کنترل

به گزارش خبرآنلاین : ۲۰ میلیون از ۳۲ میلیون هکتار بیایان ایران تحت فرسایش بادی است/ ۱۰ میلیون هکتار تحت کنترل ایسنا نوشت: معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: ایران دارای۳۲ میلیون هکتار بیابان است که از این مقدار در حدود ۲۰ میلیون هکتار تحت فرسایش بادی قرار دارد.

خدا کرم جلالی گفت: تا به حال درحدود ۱۰ میلیون هکتار از بیابان های ایران تحت کنترل و بیابان زدایی شده است، بدین صورت که ۷٫۵ میلیون هکتار تحت کنترل است و در حدود ۲٫۵ میلیون هکتار بیابان زدایی و جنگل کاری شده است و از فرسایش خاک جلوگیری به عمل آمده است.

وی افزود: جنگل های تاغ آران و بیدگل که قبلا کانون بحران و بیابان بود با سیاست های اجرای کاشت جنگل های دست کاشت مهار شده است و در این منطقه زندگی و کشاورزی تداوم دارد و جالب اینکه در تپه های بندریگ هم با کاشت درختان تاغ حرکت شن وماسه ها مهارشده و با ایجاد باغ های پسته شور زندگی به جریان افتاده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی به پدیده فرسایش خاک در شهرستان آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: مسوولان این شهرستان با سیاست های درست توانسته اند به شکلی قابل توجه با پدیده گردوغبار و ریز گردها مقابله کنند، تا جایی که این شهر به عنوان یک الگو در بین شهرهای بیابانی ایران شناخته می شود و کارشناسان بین المللی جهت دیدار و چگونگی مهار ریزگردها به این شهرستان ٱمده اند.

وی گفت: به گفته کارشناسان امر وجود و منبع این گردوغبار در حدود ۸۰ درصد خارج ایران است که با صحبت های انجام شده پیگیر همکاری بیشتر با همسایگان هستیم.

۴۲۲۳۵

منبع خبر : خبرآنلاین

بخش های مرتبط : ۲۰ میلیون از ۳۲ میلیون هکتار بیایان ایران تحت فرسایش بادی است/ ۱۰ میلیون هکتار تحت کنترل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *