جمعه , سپتامبر 22 2017
خانه / اخبار سینما / تامین منابع مالی بحران جدی شبکه «پرس تی وی» است/«ایران پرس» راه اندازی می شود

تامین منابع مالی بحران جدی شبکه «پرس تی وی» است/«ایران پرس» راه اندازی می شود

به گزارش ایرنا : تامین منابع مالی بحران جدی شبکه «پرس تی وی» است/«ایران پرس» راه اندازی می شود به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا، پیمان جبلی روز چهارشنبه به مناسبت دهمین سالگرد تاسیس شبکه پرس تی وی در نشست خبری افزود: سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی با تمام مشکلاتی که برای تولید برنامه های فاخر در شبکه های برون مرزی و پرس تی وی…

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا، پیمان جبلی روز چهارشنبه به مناسبت دهمین سالگرد تاسیس شبکه پرس تی وی در نشست خبری افزود: سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی با تمام مشکلاتی که برای تولید برنامه های فاخر در شبکه های برون مرزی و پرس تی وی دارد، همواره سعی کرده مخاطبان زیادی را در خارج از کشور به خود جلب کند، اما این روزها بحران جدی ما، تامین منابع مالی برای طرف قراردادها است.
وی با اشاره به ماموریت شبکه برون مرزی اظهار کرد: مقابله با ایران هراسی، اسلام هراسی، ترویج شیوه زندگی ایرانی – اسلامی، انتقال فرهنگ غنی ایرانی و رساندن پیام انقلاب اسلامی از مهمترین اهداف تعیین شده شبکه برون مرزی و پرس تی وی است.
جبلی ادامه داد: اکنون با توجه وجود مشکلات مالی، مستندهای خوبی بویژه در سرزمین اشغالی، سوریه و عراق در دست تهیه داریم و اولویت کاری ما انتقال اخبار به مخاطبان برون مرزی است.
مدیر شبکه پرس تی وی با بیان اینکه شبکه های برون مرزی در داخل کشور عمدتا شناخته شده نیستند، تصریح کرد: شبکه های برون مرزی و پرس تی وی با اقتدار در منطقه و جهان رسالت مقدس جمهوری اسلامی را پیگیری می کند و مخاطبان جهانی یافته اند و یکی از مشخصه های نظام مقدس جمهوری اسلامی است و یکی از این ابزارهای ایجاد مخاطبان گسترده در سراسر دنیا رسانه های ما هستند.
جبلی از راه اندازی خبرگزاری بین المللی تصویری به نام «ایران پرس» با هدف انتقال خبرهای مکتوب و تصاویر خبری به مخاطبان برون مرزی خبر داد و گفت: سه شبکه بین المللی هوسایی، فرانسوی و روسی زبان نیز ایجاد خواهد شد.
وی با بیان اینکه مهمترین هدف شبکه های برون مرزی و پرس تی وی حضور فعال در شبکه های اجتماعی است، افزود: ویدئوهای کوتاه، پیام رسان از طریق شبکه های برون مرزی و پرس تی وی در فضای مجازی مورد استفاده قرار می گیرد.
معاون برون مرزی سیما گفت: اکنون شخصیت های برجسته ای از انگلیس، اسپانیا و غیره که در جایگاه رهبر حزب دوم و سوم هستند، بصورت کارشناس و آزاد با شبکه پرس تی وی همکاری خوبی دارند.
جبلی با بیان اینکه کانال تلویزیونی زبان های آذری، کردی، بالکان نیز با زیر نویس سایر زبان ها بزودی راه اندازی می شود، افزود: سعی داریم کانال تصویری زبان دری را نیز راه اندازی کنیم.
وی ادامه داد: آی فیلم عربی، انگلیسی، العالم و الکوثر نیز از شبکه های فعال برون مرزی هستند که به ترویج سبک زندگی ایرانی – اسلامی، اخبار و رویدادها می پردازند.
جبلی با بیان اینکه در آستانه راه اندازی شبکه ای در قاره آفریقا هستیم، افزود: قاره آفریقا منطقه نفوذ سنتی و طبیعی راهبردی ما است و سعی داریم و می تواند بیشترین مخاطبان را داشته باشد.
ادامه دارد…

منبع خبر : ایرنا

بخش های مرتبط : تامین منابع مالی بحران جدی شبکه «پرس تی وی» است/«ایران پرس» راه اندازی می شود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *