شنبه , سپتامبر 16 2017
خانه / اخبار سیاست / سردار سلیمانی از بزرگترین استراتژیست های نظامی جهان معاصر است

سردار سلیمانی از بزرگترین استراتژیست های نظامی جهان معاصر است

به گزارش مهر : سردار سلیمانی از بزرگترین استراتژیست های نظامی جهان معاصر است سفیر کشورمان در لندن گفت: سردار سلیمانی با ابتکارات و شیوه های نوین نظامی خود نشان داد که با در نظر گرفتن عالیترین استانداردهای جهانی او بی تردید از بزرگترین استراتژیست نظامی جهان معاصر است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمید بعیدی نژاد سفیر کشورمان در لندن طی مطلبی در کانال تلگرامی خود به موضوع آزادسازی موصل پرداخت.

متن این مطلب به شرح زیر است:

آزاد سازی موصل نه فقط بمعنای بزرگترین شکست داعش در سه سال اخیر می باشد بلکه نشان از یک تحول اساسی در صحنه جنگ عراق و سوریه علیه داعش می باشد. در این تحول بزرگ نقش سردار قاسم سلیمانی بی شک نقشی بی بدیل بوده است. این سردار بزرگ با ابتکارات، خلاقیتها و نگاهی نو در اتخاذ استراتژی نوین نظامی در صحنه های نبرد عراق و سوریه، مسیر جنگ علیه داعش را چنان تغییر داد تا امروز دنیا بتواند شاهد ظهور آثار پیروزیهای بزرگ ارتش عراق و سوریه در جنگ با داعش باشد.

سردار سلیمانی وقتی به درخواست دولت عراق مسؤلیت مستشاری نظامی برای ارتش عراق را بعهده گرفته و به صحنه ی نبرد عراق وارد شدند که بغداد در شصت کیلومتری مناطق تحت اشغال قرار داشت و داعش تصرف پایتخت عراق را دور از انتظار نمی دید. سامرا، حتی کاظمین و مناطق اطراف همه نا امن بودند و ناامنی های مداوم این شهرهای مذهبی و حرمین شریفین در آنها را در تیررس مداوم درگیریهای نظامی قرار داده بود. در جبهه سوریه نیز داعش اشغال مناطق بسیاری را تکمیل کرده بود و شهر بزرگی نمانده بود که یا در اشغال قرار داشت یا نیروهای مستقر در نواحی اطراف شهرها، آنها را در تیررس مداوم حملات نظامی قرار می داد.

این درگیریهای نظامی، باعث ایجاد یکی از بزرگترین تراژدیهای انسانی در عراق و سوریه گردید که در اثر آن صدها هزار نفر از انسانهای بیگناه کشته و زخمی شده و میلیونها نفر از مردم بیگناه نیز آواره بیابانها، پناهگاهها و سرزمینهای بیگانه شدند.

به لطف تغییرات اساسی نظامی بر روی زمین که فرماندهی موثر سردار سلیمانی نقشی تعیین کننده در تغییر شرایط داشت امروز بعد از سه سال نبرد در عراق و سوریه، روند جنگ تغییر اساسی یافته است که پیروزیهای امروز ارتش عراق و سوریه گواه آنست. در عراق برای اولین بار نیروهای مردمی توانستند به مرز سوریه برسند و اینک جبهه ی دیرالزور و منطقه میادین در مجاورت آن در شرق سوریه یکی از مهمترین و تعیین کننده ترین صحنه هایی است که بعلت پیوستگی استقرار داعش در عراق و سوریه میتواند سرنوشت جنگ سوریه را تعیین نماید. امروز نه تنها داعش در مسیر کامل شکست قرار دارد بلکه کل شرایط سیاسی و جغرافیای سیاسی منطقه در نقطه ی عطف و تحول اساسی قرار گرفته است.

در شرایطی که جنگ عراق و سوریه صحنه حضور بزرگترین و با تجربه ترین فرماندهان ارتشهای بزرگ جهان از آمریکا و روسیه گرفته تا برخی از کشورهای منطقه می باشد، سردار سلیمانی با ابتکارات و شیوه های نوین نظامی خود نشان داد که با در نظر گرفتن عالیترین استانداردهای جهانی او بی تردید از بزرگترین استراتژیست نظامی جهان معاصر می باشد. آرزوی سلامتی و توفیقات مداوم ایشان را از حضرت باریتعالی خواستاریم.

منبع خبر : مهر

بخش های مرتبط : سردار سلیمانی از بزرگترین استراتژیست های نظامی جهان معاصر است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *