چهار شنبه , سپتامبر 20 2017
خانه / اخبار سیاست / صالحی در صحن علنی مجلس: برنامه‌هایم متکی به اسناد بالادستی و برنامه ششم است/ بهبود نسبی اقتصادی بخش هنر در دوره یازدهم

صالحی در صحن علنی مجلس: برنامه‌هایم متکی به اسناد بالادستی و برنامه ششم است/ بهبود نسبی اقتصادی بخش هنر در دوره یازدهم

به گزارش فارس نیوز : صالحی در صحن علنی مجلس: برنامه‌هایم متکی به اسناد بالادستی و برنامه ششم است/ بهبود نسبی اقتصادی بخش هنر در دوره یازدهم وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه یکی از دستاوردهای ما در دوره دولت یازدهم بهبود نسبی اقتصادی بخش هنر بوده است، گفت: برنامه‌هایمان در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم متکی بر اسناد بالادستی و برنامه ششم توسعه است.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، سید عباس صالحی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر امروز در جلسه رای اعتماد کابینه دوازدهم در مجلس طی سخنانی اظهار داشت: فرهنگ هنر و ادب، دین‌مداری توحیدی، اخلاق و معنویت و مهر و معرفت اهل بیت‌(ع) گوهر هویت ایران هستند و همه اهل بیت (ع) و همه اقوام و مذاهب که در ایران زندگی می‌کنند با این سه ضلع پیوند دارند و هر برنامه اجتماعی برای ایران که اگر با این سه ضلع که گوهر هویت ایران است نسبت برقرار نکند ابتر و ناکارآمد خواهد بود.

وی در ادامه افزود: گسترش اعتمادسازی‌ها میان اصحاب فرهنگ و هنر با دولت و وزارت فرهنگ،‌ گسترش کمی و کیفی پاره‌ای از محصولات فرهنگی و هنری، بهبود نسبی اقتصاد هنر در برخی حوزه‌ها، تقویت نقش نهادهای صنفی و واگذاری پاره‌ای از امور به صنوف و بخش خصوصی و شفافیت بیشتر در حمایت‌ها از جمله اقدامات مثبت ما در وزارت فرهنگ دولت یازدهم است.

وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: برنامه‌های اینجانب متکی به اسناد بالادستی، برنامه‌های فرهنگی دولت و برنامه ششم توسعه است، برای ارائه برنامه‌هایمان نیز تمامی اسناد بالادستی مورد مطالعه دقیق قرار گرفت.

صالحی تاکید کرد: برنامه من سه هدف صیانت و تعالی هویت،‌حمایت از محصولات فرهنگی و هنری، دیپلماسی فرهنگی را دنبال می‌کند،‌ این سه هدف نیز هفت عرصه را در بر می‌گیرد که شامل هنر و ادبیات، مناسبات و اقوام، صنایع فرهنگی، مصرف فرهنگی، مناسبات ادیان و مذاهب و موارد دیگر می‌شود.

وی گفت: با بررسی موانع و فرصت‌های حوزه فرهنگ و هنر به ۱۴ مساله رسیدیم و این ۱۴ مسله نیز به ۴۶ برنامه تبدیل شد.

ادامه دارد…

منبع خبر : فارس نیوز

بخش های مرتبط : صالحی در صحن علنی مجلس: برنامه‌هایم متکی به اسناد بالادستی و برنامه ششم است/ بهبود نسبی اقتصادی بخش هنر در دوره یازدهم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *