پنجشنبه , سپتامبر 28 2017
خانه / اخبار پلیس / حامی مالی برگزاری کنسرت کلاهبردار از آب در آمد

حامی مالی برگزاری کنسرت کلاهبردار از آب در آمد

به گزارش ایرنا : حامی مالی برگزاری کنسرت کلاهبردار از آب در آمد سرگرد روح الله زمانی روز یکشنبه در خصوص جزئیات کلاهبرداری فرد دستگیر شده به خبرنگاران گفت : این فرد یک کلاهبردار حرفه ای است و به شیوه های مختلف مردم را فریب می داد.
وی با بیان اینکه این کلاهبردار در قالب حامی مالی برگزارکننده…

سرگرد روح الله زمانی روز یکشنبه در خصوص جزئیات کلاهبرداری فرد دستگیر شده به خبرنگاران گفت : این فرد یک کلاهبردار حرفه ای است و به شیوه های مختلف مردم را فریب می داد.
وی با بیان اینکه این کلاهبردار در قالب حامی مالی برگزارکننده کنسرت اقدام به چند فقره کلاهبرداری در کیش، تهران، گرگان و مشهد کرده است ، اظهار کرد : بعنوان حامی برگزاری کنسرت از شخصی یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده است .
سرگرد زمانی ادامه داد: پس از مراجعه شاکی خصوصی به پلیس آگاهی در خصوص این کلاهبرداری و با ارجاع پرونده به پلیس قضایی دستورات لازم اخذ شد که در این راستا پلیس آگاهی کیش با روش طعمه گذاری، کلاهبردار مورد نظر را به کیش کشاند و در زمان ورود به فرودگاه جزیره وی را دستگیر کرد .
رئیس پلیس آگاهی کیش با بیان اینکه متهم در ابتدای دستگیری منکر جرم خود شد اظهار کرد : این متهم با مشاهده مستندات، مدارک و با بازبینی اطلاعات گوشی و تماس های تلفنی به جرم خود اعتراف کرد .
وی گفت : در طی چند روز اخیر که پرونده این کلاهبردار در دست بررسی است خانواده وی به پلیس آگاهی مراجعه و اعلام کردند می توانند رضایت شاکی را جلب کنند که در این راستا مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به شاکی بازگردانده شد.
سرگرد زمانی اظهارکرد : این فرد در اقدامی دیگر و با درج آگهی در فضای مجازی و اینکه می تواند در گرفتن وام به متقاضیان کمک کند با اخذ مبلغ ۱۵۰ هزار ریال از تعداد زیادی از شهروندان در سراسر کشور اقدام به کلاهبرداری کرده است .
وی درخصوص مبلغ کلاهبرداری از طریق درج آگهی وام گفت : در این راستا از حدود ۲۰۰ نفر و از هر کدام مبلغ ۱۰۰ تا ۲۵۰ هزار ریال کلاهبرداری شده که پس از تماس با این شاکیان در سراسر کشور به دلیل ناچیز بودن مبلغ، آنان اعلام رضایت کردند و دستور منع پیگیری پرونده در این زمینه صادر شد.
سرگرد زمانی جعل گواهینامه و کارت شناسایی را دیگر موارد کلاهبرداری این فرد عنوان کرد و افزود: در این زمینه نیز پرونده قضایی تشکیل شده است .
وی گفت: در این اقدام تنها یک نفر دستگیر شده است و متهم همدستی ندارد.
سرگرد زمانی در خصوص کلاهبرداری های فضای مجازی و یا تلفنی و تماس با شهروندان برای حضور در پای عابر بانک ها و دریافت جایزه گفت :به رغم هشدارهای مداوم پلیس در این زمینه همچنان شاهد کلاهبرداری هایی از این دست هستیم .
وی توصیه کرد که شهروندان در صورت مواجه به پیام هایی از این دست ضمن خودداری از حضور در پای عابر بانک ها، پلیس ۱۱۰ را در جریان موضوع قرار دهند .
۱۶۳۰*۱۶۴۱/

منبع خبر : ایرنا

بخش های مرتبط : حامی مالی برگزاری کنسرت کلاهبردار از آب در آمد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *