شنبه , سپتامبر 23 2017
خانه / اخبار آموزش / خلاقیت نیاز امروز آموزش و پرورش برای موفقیت

خلاقیت نیاز امروز آموزش و پرورش برای موفقیت

به گزارش خبرنگاران جوان : خلاقیت نیاز امروز آموزش و پرورش برای موفقیت

عکس 6654617_791 خلاقیت نیاز امروز آموزش و پرورش برای موفقیتبه گزارش حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ امروز سیدمحمدبطحایی وزیر آموزش و پرورش در جمع شورای معاونان با گرامیداشت یاد و نام شهدا به ویژه شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: کار خود را با درود به روح پرفتوح حضرت امام خمینی «ره» و آرزوی سلامت برای همه کسانی که از این مرز و بوم محافظت می‌کنند، آغاز می‌کنم و از زحمات دکتر دانش آشتیانی که در این مدت کوتاه در شرایط دشوار تلاش کردند، صمیمانه قدردانی می‌کنم.

وی ضمن تقدیر از اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: همه فرهنگیان تلاش کنند، با خلاقیت و نوآوری، مسیر جدیدی را در آموزش وپرورش ترسیم کنیم.

بطحایی ادامه داد: رأی نمایندگان مجلس پشتوانه بسیار بزرگی برای آموزش وپرورش است و مسیر آموزش وپرورش را در سایه الطاف الهی هموار می‌سازد.

وزیر آموزش وپرورش گفت: امروز آموزش وپرورش با شرایط بسیار خاصی مواجه است، از یک طرف سطح انتظارات و توقعات از آموزش وپرورش بسیار بالا رفته و از سوی دیگر، محدودیت‌ها وکمبود امکانات، شرایط خاصی را بر آموزش وپرورش حاکم نموده است.

بطحایی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر در مورد آموزش وپرورش، اظهار کرد: تاکید مکرر ایشان بر حل مسائل آموزش و پرورش با ارائه رویکرد‌های کارشناسانه بر اساس انتظارات نظام جمهوری اسلامی از آموزش و پرورش وظیفه مسئولان مربوطه را مضاعف می‌کند و باید برای برآورده کردن این انتظارات همواره تلاش کرد.

وی افزود: اگر مسیر فعلی آموزش وپرورش را ادامه دهیم، اهداف نظام تعلیم و تربیت محقق نخواهد شد، بنابراین تنها راهی که می‌تواند آموزش وپرورش را به سرمنزل مقصود برساند، خلاقیت و راه حل‌های جدید است.

وزیر آموزش وپرورش گفت: البته تا ایجاد نظم جدید، باید نظم موجود را حفظ نماییم از همه معاونان و مدیران می‌خواهم ذهن خود را به یافتن راه حل‌ها و مسیر‌های جدید معطوف کنند.

وی با اشاره به حمایت رئیس جمهور از آموزش وپرورش تصریح کرد: آموزش وپرورش یک نهادمیان بخشی است، اگر قرار است مشکل محیط زیست و دیگر معضلات جامعه مرتفع شود، باید در آموزش وپرورش سرمایه گذاری کنیم.

بطحایی یادآور شد: با هماهنگی و همدلی همه دست اندرکاران وصاحب نظران، قدم‌های جدی در آموزش وپرورش برخواهیم داشت.

انتهای پیام/

مسیر فعلی آموزش و پرورش اهداف را محقق نمی کند

منبع خبر : خبرنگاران جوان

بخش های مرتبط : خلاقیت نیاز امروز آموزش و پرورش برای موفقیت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *