جمعه , سپتامبر 22 2017
خانه / اخبار جامعه / تفکیک ۱۹ درصدی پسماند زباله از مبدأ/ فعالیت ۲ هزار و ۶۰۰ تن در طرح تفکیک

تفکیک ۱۹ درصدی پسماند زباله از مبدأ/ فعالیت ۲ هزار و ۶۰۰ تن در طرح تفکیک

به گزارش خبرنگاران جوان : تفکیک ۱۹ درصدی پسماند زباله از مبدأ/ فعالیت ۲ هزار و ۶۰۰ تن در طرح تفکیک

عکس 6217406_845 تفکیک ۱۹ درصدی پسماند زباله از مبدأ/ فعالیت ۲ هزار و ۶۰۰ تن در طرح تفکیکمنصور باقرصاد سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به آخرین وضعیت تفکیک پسماند از مبدأ در شهر تهران، اظهار داشت: در حال حاضر ۱۹ درصد از پسماندهای شهر تهران به صورت تفکیک پسماند از مبدأ انجام می شود.
وی افزود: شهرداری تهران در راستای خدمات رسانی به مردم فعالیت های زیادی در زمینه تفکیک پسماند در مبدأ را با به کارگیری شرکت های پیمانکاری و همچنین با استفاده از ۸۰۰ دستگاه از انواع خودروهای وانت، کامیونت مکانیزه و کامیونت جمع آوری پسماند خشک انجام می‌دهد.
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران ادامه داد: بیش از ۴۵۰ دستگاه غرفه خرید پسماند مستقر در سطح شهر و بالغ بر ۲ هزار و ۶۰۰ نفر نیروی انسانی بر اساس پست بندی های صورت گرفته به صورت مستمر و روزمره اقدام به جمع آوری پسماندهای خشک شهروندان می‌کنند.
باقرصاد گفت: خودروهای جمع آوری پسماند موظف هستند حداقل یک بار در هفته به هر پست و محله برای جمع آوری مراجعه و خدمات رسانی کنند.
وی یادآور شد: سایر فعالیت‌های صورت گرفته در این طرح عبارتند از آموزش و اطلاع رسانی به شهروندان در خصوص کاهش تولید پسماند و اصلاح الگوی مصرف که با استفاده از فضاهای تبلیغاتی شهر تهران، آموزش چهره به چهره، نصب بنر، آموزش مدارس، شرکت در نمایشگاه ها، تهیه و توزیع مخازن آبی پلاستیکی برای تشویق مردم به ذخیره سازی پسماندهای خشک و غیره است.
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران افزود: با توجه به فعالیت‌های ذکر شده و با توجه به ماهیت فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و فنی این فعالیت های مستمر،در حال حاضر ۱۹ درصد از پسماندهای شهر تهران به صورت تفکیک پسماند از مبدأ انجام می شود.انتهای پیام/

منبع خبر :

بخش های مرتبط : تفکیک ۱۹ درصدی پسماند زباله از مبدأ/ فعالیت ۲ هزار و ۶۰۰ تن در طرح تفکیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *