پنجشنبه , سپتامبر 28 2017
خانه / اخبار جامعه / معاونت زنان ریاست جمهوری پیگیر افزایش مرخصی زایمان بانوان به ٩ ماه است

معاونت زنان ریاست جمهوری پیگیر افزایش مرخصی زایمان بانوان به ٩ ماه است

به گزارش ایرنا : معاونت زنان ریاست جمهوری پیگیر افزایش مرخصی زایمان بانوان به ٩ ماه است به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، اشرف گرامی زادگان روز سه شنبه در نشست خبری افزود: طبق قانون و براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی میزان مرخصی زایمان بانوان شاغل ٩ ماه تعیین شده اما چون متن به صورت حقوقی و الزام آور نبود و از واژه می توانند در…

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، اشرف گرامی زادگان روز سه شنبه در نشست خبری افزود: طبق قانون و براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی میزان مرخصی زایمان بانوان شاغل ٩ ماه تعیین شده اما چون متن به صورت حقوقی و الزام آور نبود و از واژه می توانند در متن استفاده شد، خیلی مورد توجه قرار نگرفت.
وی اظهار داشت: البته پیگیری معاونت زنان برای افزایش مرخصی به ٩ ماه با توجه به ضرورت موضوع به جایی نرسید و اکنون ۶ ماه حتمی است و قرار است خود دستگاههای اجرایی این موضوع را پیگیری کنند.
گرامی زادگان افزود: همچنین معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری این موضوع را به عنوان خلا قانونی می دانند که باید به صورت جدی پیگیری شود.
وی با بیان اینکه برنامه دولت دوازدهم در ٧٠ صفحه آمده که پنج صفحه آن مربوط به حوزه زنان و خانواده است، افزود: یکی از این برنامه ها درباره پیگیری مرخصی زایمان بانوان است که در این برنامه آمده است که مشکلات اجرایی و اعتباری قانون افزایش مرخصی زایمان رفع شود.
گرامی زادگان افزود: به همین منظور معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری پیگیری این موضوع است، البته مرخصی مردان در این دوره نیز پیگیری شد.
وی خاطرنشان کرد: همچنین مرخصی مردان هنگام زایمان همسرشان دو هفته بود که برای همراهی و معاضدت در خانواده به خاطر نبود اعتبار و نپذیرفتن دستگاهها به سه روز رسیده است.

** حذف واژه طلاق از شناسنامه با مناسبات اجتماعی ناخرسند است
وی درباره خذف واژه طلاق از شناسنامه بانوان گفت: این پیشنهاد با اقدامات و مناسبات اجتماعی ما کمی ناخرسند است.
وی تصریح کرد: در مورد این موضوع نظرات موافق و مخالفی زیادی دارد و این موضوع در واحد حقوقی پیگیری می شود، البته حذف این موضوع نتایج خوبی برای فرهنگ جامعه نخواهد داشت.

** لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت در یک نشست تخصصی بررسی می شود
مشاور امور حقوقی و پارلمانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت قرار است در یک نشست تخصصی در قوه قضائیه بررسی شود.
وی تصریح کرد: برای این لایحه در معاونت زنان سه سال کار شده است و گروههای مختلف روی آن کار کرده اند و کمیسیون حقوق بشر نیز آن را رویت کرده و کمیسیون دولت نیز با آن موافقت کرده است.
گرامی زادگان افزود: این لایحه همچنین به معاونت حقوقی قوه قضائیه ارجاع داده شد و قرار است در یک جلسه تخصصی این لایحه را به ثمر برسانیم.
وی درباره سند امنیت زنان و کودکان نیز گفت: طبق نظر هیات دولت مقرر شده این سند در نخستین جلسه ستاد ملی زن و خانواده رسیدگی شود.
اجتمام ** ٧٢۶٨** ۱۴۱۸

منبع خبر : ایرنا

بخش های مرتبط : معاونت زنان ریاست جمهوری پیگیر افزایش مرخصی زایمان بانوان به ٩ ماه است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *