پنجشنبه , سپتامبر 28 2017
خانه / اخبار ادبیات / انتشار کتاب «زیر و بم داستان» ۱۱ سال پس از مرگ نویسنده

انتشار کتاب «زیر و بم داستان» ۱۱ سال پس از مرگ نویسنده

به گزارش ایرنا : انتشار کتاب «زیر و بم داستان» ۱۱ سال پس از مرگ نویسنده به گزارش ایرنا از بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، کتاب «زیر و بم داستان» که حاصل سال‌ها تحقیق و تلاش زنده‌یاد حسین حداد است، با تصحیح و بازنویسی محمد حنیف و از سوی انتشارات علمی ـ فرهنگی روانه بازار نشر شده است.
حداد،…

به گزارش ایرنا از بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، کتاب «زیر و بم داستان» که حاصل سال‌ها تحقیق و تلاش زنده‌یاد حسین حداد است، با تصحیح و بازنویسی محمد حنیف و از سوی انتشارات علمی ـ فرهنگی روانه بازار نشر شده است.
حداد، مجموعه پژوهش‌های خود را که مبتنی بر مطالعه حدود ۳۰۰ منبع ایرانی و خارجی اعم از کتاب، مجله، پایان‌ نامه و تحقیق علمی است با زیر عنوان «تجربه‌های نویسندگان ایران و جهان» در این کتاب سه‌ جلدی گردآوری و در یکهزار و ۲۴۸ صفحه منتشر کرده است.
داستان و انواع آن، ایده داستانی و طرح اولیه، فعالیت ناخودآگاه ذهن یا جست‌وجوی خودآگاه و شخصیت‌پردازی، عناوین فصل‌های نخستین جلد از مجموعه زیر و بم داستان است. نویسنده برای جلد دوم این کتاب، گفت‌وگو، صحنه‌پردازی، پیچیدگی (گره‌افکنی و گره‌گشایی)، زاویه دید، درون‌مایه و حقیقت‌مانندی و زبان و نماد را به عنوان فصول کتاب در نظر گرفته است.
وی همچنین جلد سوم را با انتخاب نام داستان، آغاز و انجام داستان، بازبینی و بازنویسی، نویسنده و ناشر، نویسنده و آسایش و عادت‌ها و ظرافت‌های کاری داستان ‌نویسان، فصل‌ بندی کرده است.
زیر و بم داستان، پیش از این در سال ۱۳۹۲ از سوی انتشارات عصر داستان، وابسته به بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان منتشر شده بود.
این اثر طی تفاهمنامه بنیاد با انتشارات علمی ـ فرهنگی به عنوان چاپ نخست این ناشر در بهار ۱۳۹۶ منتشر شده است.
«زیر و بم داستان» در شمارگان یکهزار نسخه و قیمت دوره ۵۴ هزار تومان منتشر شده است.
مرحوم حسین حداد، پژوهشگر ادبیات داستانی ۱۱ سال قبل و در پی ابتلا به بیماری سرطان در ۴۶ سالگی درگذشت.
از او تألیفات دیگری نیز در این حوزه به چاپ رسیده که مجموعه «گلچهر» از آن جمله است.

منبع خبر :

بخش های مرتبط : انتشار کتاب «زیر و بم داستان» ۱۱ سال پس از مرگ نویسنده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *