چهار شنبه , سپتامبر 13 2017
خانه / اخبار سیاست / توسلی اعلام کرد: پیکر مرحوم یزدی برای خاکسپاری به ایران باز می‌گردد/ درگذشت ابراهیم یزدی در سن ۸۶ سالگی در ترکیه

توسلی اعلام کرد: پیکر مرحوم یزدی برای خاکسپاری به ایران باز می‌گردد/ درگذشت ابراهیم یزدی در سن ۸۶ سالگی در ترکیه

به گزارش فارس نیوز : توسلی اعلام کرد: پیکر مرحوم یزدی برای خاکسپاری به ایران باز می‌گردد/ درگذشت ابراهیم یزدی در سن ۸۶ سالگی در ترکیه در پی درگذشت دبیرکل نهضت منحله آزادی در ترکیه، مسئول سیاسی این تشکل اعلام کرد: گواهی فوت مرحوم یزدی توسط پزشکان صادر شده و پیکر وی در اولین پرواز به تهران بازخواهد گشت.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس،‌ در پی درگذشت ابراهیم یزدی دبیرکل نهضت منحله آزادی در ترکیه، محمد توسلی مسئول سیاسی این تشکل اعلام کرد: گواهی فوت مرحوم یزدی توسط پزشکان صادر شده، اقدامات اداری در سفارت ایران در ترکیه برای بازگشت پیکر وی انجام شده و در اولین پرواز پیکرش به تهران بازخواهد گشت.

وی همچنین افزود: هنوز زمانی برای تشییع و خاکسپاری مرحوم یزدی مشخص نشده و پس از تعیین زمان در اطلاعیه‌ای اعلام می‌شود.

به گزارش فارس، ابراهیم یزدی وزیر امور خارجه دولت موقت و دبیرکل نهضت منحله آزادی شب گذشته در ازمیر ترکیه درگذشت، یزدی در سالهای اخیر به بیماری سرطان مبتلا و برای درمان راهی ترکیه شده بود، وی در سن ۸۶ سالگی در این کشور درگذشت.

ابراهیم یزدی متولد سال ۱۳۱۰ در قزوین بود که پس از پیروزی انقلاب به ایران بازگشت و با آغاز به کار دولت موقت، به سمت معاون نخست وزیر در امور انقلاب انتخاب شد.

وی پس از استعفای کریم سنجابی از وزارت امور خارجه ایران، به عنوان وزیر امور خارجه دولت موقت انقلاب معرفی شد.

انتهای پیام/

منبع خبر : فارس نیوز

بخش های مرتبط : توسلی اعلام کرد: پیکر مرحوم یزدی برای خاکسپاری به ایران باز می‌گردد/ درگذشت ابراهیم یزدی در سن ۸۶ سالگی در ترکیه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *