شنبه , سپتامبر 16 2017
خانه / اخبار جامعه / رشد ۰٫۴درصدی واگذاری واحدهای عملیاتی دولت به بخش خصوصی در سال ۱۳۹۵

رشد ۰٫۴درصدی واگذاری واحدهای عملیاتی دولت به بخش خصوصی در سال ۱۳۹۵

به گزارش ایرنا : رشد ۰٫۴درصدی واگذاری واحدهای عملیاتی دولت به بخش خصوصی در سال ۱۳۹۵ به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت در گزارش «نظام اداری» خود که به مناسبت هفته دولت منتشر شده است، اعلام کرد: دولت در چارچوب برنامه «مهندسی نقش و ساختار دولت» که بخشی از نقشه راه «اصلاح نظام اداری» است، پارسال…

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت در گزارش «نظام اداری» خود که به مناسبت هفته دولت منتشر شده است، اعلام کرد: دولت در چارچوب برنامه «مهندسی نقش و ساختار دولت» که بخشی از نقشه راه «اصلاح نظام اداری» است، پارسال به طور تقریبی ۰٫۶ درصد واحدهای عملیاتی خود را به بخش خصوصی واگذار کرد.
بر اساس این گزارش، همچنین هشت هزار و ۹۰۰ پست مدیریت ستادی از قبیل مدیرکل، رییس اداره و همترازان کاهش یافت که پنج درصد از هدف ۱۵ درصدی برنامه را محقق می سازد.
از این تعداد، هفت هزار و ۶۴۰ واحد در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۴۲ مجتمع فرهنگی و هنری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و یک هزار و ۱۶۰ مدرسه در وزارت آموزش و پرورش به بخش خصوصی واگذار شد.
ابلاغ ضوابط سازماندهی وظایف و فعالیت‌های عمومی ستاد مرکزی وزارتخانه‌ها و موسسه های دولتی و ابلاغ محدودیت ایجاد پست سازمانی جدید توسط دستگاه‌های اجرایی برای جلوگیری از گسترش تشکیلات دولت از دیگر اقدام های انجام شده در قالب این برنامه است.
به گزارش ایرنا، رییس جمهوری در سخنرانی خود در مراسم رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به وزیران پیشنهادی گفت: دولت نیازمند آن است که نه فقط از رشد هزینه‌های خود بکاهد، بلکه باید بتواند منابع خود را به صورت کارا تخصیص دهد.
«حسن روحانی» افزود: به همین منظور نظام سرمایه گذاری ملی بویژه در بخش ‌های درمان و آموزش تغییر می کند و بخشی از خدمات دولتی توسط بخش خصوصی و به عنوان خرید خدمت ارایه می شود.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
[email protected]

منبع خبر : ایرنا

بخش های مرتبط : رشد ۰٫۴درصدی واگذاری واحدهای عملیاتی دولت به بخش خصوصی در سال ۱۳۹۵

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *