پنجشنبه , سپتامبر 14 2017
خانه / اخبار فوتبال / تناقض بزرگ در فدراسیون فوتبال (عکس)

تناقض بزرگ در فدراسیون فوتبال (عکس)

به گزارش ورزش‌سه : تناقض بزرگ در فدراسیون فوتبال (عکس) موضوع محرومیت باشگاه های بدهکار از جذب بازیکنان خارجی که چندی پیش توسط هیئت رییسه فدراسیون فوتبال به تصویب رسید، هر روز شکل پیچیده تری به خود می گیرد.

به گزارش “ورزش سه،” طبق قانون جدیدی که به تصویب اعضای هیئت رییسه رسیده است، باشگاه هایی که به بازیکنان خارجی سال های گذشته خود بدهکار هستند حق عقد قرارداد با بازیکنان خارجی جدید را ندارند. این قانون عجیب در حالی به تصویب رسیده است که در حال حاضر بیش از ۳ سال است که فوتبال ایران از حق پخش محروم است و البته در این مدت سازمان لیگ هرگز پولی بابت تبلیغات محیطی به باشگاه ها پرداخت نکرده است و شما تصور کنید اگر این اتفاق رخ می داد، دو باشگاه استقلال و پرسپولیس که بیشترین حجم تبلیغات و البته پخش تلویزیونی را به خود اختصاص می دهند حالا چقدر حجم بدهی شان سبک تر بود.

از همه این ها گذشته علیرضا اسدی، دبیر کل فدراسیون فوتبال در نامه ای که به وثوق احمدی، رییس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان زده، به او اعلام کرده است که باشگاه هایی که پرونده خارجی منجر به حکم در فیفا دارند حق جذب بازیکن خارجی ندارند حال آنکه متن نامه ای که از سوی رییس سازمان لیگ به باشگاه ها ارسال شده است کاملا با مصوبه هیئت رییسه فدراسیون فوتبال متفاوت است.

در نامه حیدر بهاروند که به باشگاه های بدهکار ارسال شده است آمده که باشگاه هایی که در فیفا پرونده دارند حق جذب بازیکن خارجی ندارند که این موضوع به هیچ عنوان نمی تواند منطق عملی داشته باشد چراکه شکایت بازیکن از یک باشگاه به هیچ عنوان نمی توان دال بر محکوم شدن باشگاه مربوطه باشد.

نکته ای که قابل توجه است این است که به نظر مصوبه هیئت رییسه فدراسیون فوتبال به اشتباه از سوی سازمان لیگ به باشگاه ها ابلاغ شده است چراکه باشگاه تنها در صورتی باید از جذب بازیکن خارجی محروم شوند که پرونده آنها در فیفا منجر به حکم شود و باشگاه به حکم صادره پایبند نباشد.

عکس 01199264 تناقض بزرگ در فدراسیون فوتبال (عکس)

عکس 01199265 تناقض بزرگ در فدراسیون فوتبال (عکس)

منبع خبر :

بخش های مرتبط : تناقض بزرگ در فدراسیون فوتبال (عکس)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *