چهار شنبه , سپتامبر 13 2017
خانه / اخبار تکنولوژی / کاهش خطر ابتلا به آلرژی به تخم مرغ و بادام زمینی با مصرف آنها در دوران نوزادی

کاهش خطر ابتلا به آلرژی به تخم مرغ و بادام زمینی با مصرف آنها در دوران نوزادی

به گزارش ایرنا : کاهش خطر ابتلا به آلرژی به تخم مرغ و بادام زمینی با مصرف آنها در دوران نوزادی به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از روزنامه دیلی میل، مطالعه محققان انگلیسی نشان داد تغذیه کودکان با بادام زمینی در فاصله سنی چهار تا ۱۱ماهگی خطر ابتلای آنها به آلرژی نسبت به بادام زمینی را در سال های بعدی زندگی تا ۷۰ درصد کاهش…

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از روزنامه دیلی میل، مطالعه محققان انگلیسی نشان داد تغذیه کودکان با بادام زمینی در فاصله سنی چهار تا ۱۱ماهگی خطر ابتلای آنها به آلرژی نسبت به بادام زمینی را در سال های بعدی زندگی تا ۷۰ درصد کاهش داد.
همچنین بر اساس نتایج این مطالعه، تغذیه کودکان چهار تا شش ماهه با تخم مرغ خطر ابتلا به آلرژی نسبت به تخم مرغ را تا ۴۰ درصد کاهش می دهد که این میزان کاهش با افرادی که دیرتر شروع به مصرف تخم مرغ می کنند، قابل مقایسه است.
با این وجود محققان کالج ایمپریال لندن هیچ مدرکی دال بر تاثیر مشابه در مورد مصرف شیر، ماهی، سایر انواع آجیل و یا گندم پیدا نکردند.
تجزیه و تحلیل داده های مربوط به ۲۰۰ هزار کودک نشان دادند که میان سنی که کودک برای اولین بار خوراکی های حساسیت زا مصرف می کنند و ابتلا به آلرژی های غذایی در سال های بعدی زندگی، رابطه وجود دارد.
علمی**۲۰۳۸**۲۰۱۷
مترجم: درنا محمدیان**انتشاردهنده: زهره محتشمی پور

برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
[email protected]

منبع خبر : ایرنا

بخش های مرتبط : کاهش خطر ابتلا به آلرژی به تخم مرغ و بادام زمینی با مصرف آنها در دوران نوزادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *