چهار شنبه , سپتامبر 13 2017
خانه / اخبار جامعه / آغاز عملیات توسعه ۱۷ بیمارستان کوچک تامین اجتماعی

آغاز عملیات توسعه ۱۷ بیمارستان کوچک تامین اجتماعی

به گزارش ایرنا : آغاز عملیات توسعه ۱۷ بیمارستان کوچک تامین اجتماعی مهدی درخشان روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح طرح ارتقای هتلینگ سه بیمارستان تامین اجتماعی مازندران در گفت گو با خبرنگار ایرنا در ساری افزود که ظرفیت تخت های این بیمارستان ها با خرید زمین های مجاور و خروج بخش های کلینیکی و درمانگاهی به جای…

مهدی درخشان روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح طرح ارتقای هتلینگ سه بیمارستان تامین اجتماعی مازندران در گفت گو با خبرنگار ایرنا در ساری افزود که ظرفیت تخت های این بیمارستان ها با خرید زمین های مجاور و خروج بخش های کلینیکی و درمانگاهی به جای جدید ۲ برابر خواهد شد.
وی گفت که عملیات اجرایی توسعه ۶ بیمارستان امسال به پایان می رسد که ۲ بیمارستان مربوط به استان مازندران واقع در بابلسر و ساری است.
درخشان یکی از برنامه های مهم سازمان تامین اجتماعی را رسیدگی اساسی به بیمارستان ها معرفی کرد و افزود : هم اکنون ۷۶بیمارستان و ۲۸۹ کلینیک این سازمان در سراسر کشور فعال است و به بیمه شدگان زیرپوشش خدمات ارائه می دهند.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به نهضت نوسازی، بهسازی و ارتقای هتلینگ مراکز درمانی تامین اجتماعی در سال های اخیر ، گفت: از نظر آماری طی چهار سال گذشته کل مراکز افتتاح یا کلنگ زنی شده و همچنین تجهیزات بیمارستانی و درمانی اختصاص یافته در این سازمان معادل کل طرح هایی بوده که ۱۰سال قبل از این اجرا شده اند.
درخشان همچنین نوسازی ناوگان آمبولانس این سازمان را از دیگر فعالیت های سال های اخیر اعلام کرد و ادامه داد: طی چهارسال اخیر ۱۰۰دستگاه آمبولانس این سازمان نوسازی و یکصد دستگاه آمبولانس جدید نیز خریداری شد که چنین اتفاقی در حدود ۲دهه گذشته بی سابقه بود است.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی به پرداخت ۱۰ هزار میلیارد ریال بدهی تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت : این مبلغ تا ۲ هفته آینده بابت بدهی به دانشگاه های علوم پزشکی کشور پرداخت می شود.
وی موضوع بدهی بیمه گرها به وزارت بهداشت را یک امر به هم پیوسته تلقی کرد و افزود: در کنار بدهی های تامین اجتماعی به وزارت بهداشت، خود این سازمان نیز مطالبات معوقه زیادی از دولت به عنوان کارفرمای بیمه شدگان دارد.
درخشان بیان داشت: تنها پنج درصد منابع تامین اجتماعی از طریق سرمایه گذاری های آن و ۹۵درصد منابع از طریق دریافت حق بیمه از سوی بیمه شدگان است که در بخش عمده آن دولت کارفرما است.
وی با اشاره به مطالبه یکهزار و ۱۰۰ میلیارد ریالی تامین اجتماعی از دولت ، خاطرنشان کرد : با لایحه دولت و همت مجلس شورای اسلامی ، برنامه ششم توسعه دولت را موظف کرد در طی پنج سال اجرای برنامه به تدریج تمام بدهی های خود به سازمان تامین اجتماعی را پرداخت کند.
خبرنگار : سید رضا هاشمی کروئی ** انتشار دهنده: محسن حسن نیا

منبع خبر : ایرنا

بخش های مرتبط : آغاز عملیات توسعه ۱۷ بیمارستان کوچک تامین اجتماعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *