سه شنبه , سپتامبر 19 2017
خانه / اخبار جامعه / نوربخش: تامین اجتماعی ماهانه یک هزار میلیارد تومان در بخش مراکز طرف قرارداد هزینه می کند

نوربخش: تامین اجتماعی ماهانه یک هزار میلیارد تومان در بخش مراکز طرف قرارداد هزینه می کند

به گزارش ایرنا : نوربخش: تامین اجتماعی ماهانه یک هزار میلیارد تومان در بخش مراکز طرف قرارداد هزینه می کند به گزارشایرنا از اعلام روز چهارشنبه سازمان تامین اجتماعی، سید تقی نوربخش در دیدار اعضای انجمن آزمایشگاهی کشور با بیان اینکه توجه دولت به موضوع درمان و سلامت یک فرصت برای کشوراست، گفت: به طور قطع نقش کارشناسی و ارائه نقطه نظرات انجمن های…

به گزارشایرنا از اعلام روز چهارشنبه سازمان تامین اجتماعی، سید تقی نوربخش در دیدار اعضای انجمن آزمایشگاهی کشور با بیان اینکه توجه دولت به موضوع درمان و سلامت یک فرصت برای کشوراست، گفت: به طور قطع نقش کارشناسی و ارائه نقطه نظرات انجمن های مربوط به حوزه سلامت در نظام درمان کشور بسیار مهم است و می تواند برنامه های دولت در بخش درمان را به پیش ببرد.
نوربخش با بیان اینکه تامین اجتماعی یک سازمان گسترده ای است که دارای ماموریت های مختلفی است، افزود: تامین اجتماعی دربخش های بیمه ای، درمانی و اقتصادی فعالیت می کند.
وی با اشاره به بخش های درمانی سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: مراکز طرف قرارداد به عنوان نایب این سازمان به بیمه شدگان خدمات ارائه می کنند.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به هزینه های بالای آزمایشگاه در بخش های وسایل مصرفی، نیروی انسانی و برخی مواد اولیه آزمایشگاهی که از خارج از کشور وارد می شود، گفت: سازمان تامین اجتماعی مصمم است تا حد امکان شرایط پرداخت مطالبات به مراکز آزمایشگاهی را بهبود ببخشد.
نوربخش، طرح تحول نظام سلامت را از راهبردی ترین برنامه های دکتر روحانی برشمرد و گفت: چالش درمان امروزه مختص کشور ما نیست و همه کشورها به نوعی با آن درگیرند، تعادل منابع و مصارف در حوزه سلامت خیلی مهم است و سازمان تامین اجتماعی با طرح تحول نظام سلامت همکاری داشته است.
وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی یک سازمان درآمد و هزینه است و به منابع نفت و مالیات اتکا ندارد، اظهار داشت: این سازمان هزینه و مصارف را با وصول حق بیمه تامین می کند.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: این سازمان ماهانه ۶ هزار میلیارد تومان هزینه می کند و از این مبلغ چهار هزار و ٢٠٠میلیارد تومان آن مربوط به پرداخت مستمری به بازنشستگان است.
نوربخش با تاکید بر اینکه نظارت بر هزینه های بخش درمان بسیار اهمیت دارد، تصریح کرد: رعایت گایدلاین ها در این زمینه می تواند بسیار موثر باشد.
وی با اشاره به حذف دفترچه های درمانی در مراکز درمانی تامین اجتماعی در سراسر کشور گفت: در بخش مراکز طرف قرارداد نیز در استان یزد این طرح اجرا می شود.
محمد صاحب الزمانی رئیس انجمن مجمع آزمایشگاهی کشور نیز در این دیدار با اشاره به مسئولیت حساس مدیریت سازمان تامین اجتماعی گفت: تامین اجتماعی یک سازمان کلیدی و مهمی است و همواره دفاع شخص دکتر نوربخش از آزمایشگاه ها را شاهد بودیم .
وی با قدردانی از استقلال آزمایشگاهها از پاراکلینیک ها از سوی سازمان تامین اجتماعی، خواستار توجه بیشتر این سازمان به مسائل آزمایشگاهها شد.
در ادامه این دیدار، اعضای انجمن آزمایشگاهی به ارائه دیدگاههای خود پرداختند.
اجتمام ** ٧٢۶٨ ** ۱۴۱۸

منبع خبر : ایرنا

بخش های مرتبط : نوربخش: تامین اجتماعی ماهانه یک هزار میلیارد تومان در بخش مراکز طرف قرارداد هزینه می کند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *