چهار شنبه , سپتامبر 13 2017
خانه / اخبار اقتصاد / برگزاری مجمع عمومی سالانه IFSB

برگزاری مجمع عمومی سالانه IFSB

به گزارش دنیای‌اقتصاد : برگزاری مجمع عمومی سالانه IFSB مجمع عمومی سالانه شورای عالی هیات خدمات مالی اسلامی (IFSB) و نشست شورا با حضور هیاتی از سازمان بورس و اوراق بهادار ایران در مالزی برگزار شد. در مجمع عمومی سالانه IFSB و نشست در حاشیه این مجمع، طی جلسه‌ای اصلاح مقررات و پیشرفت‌های کنونی و…

توسعه بازارهای پولی اسلامی با محور افزایش نقدینگی و چالش‌ها همگون‌سازی و نیز انتشار اوراق بهادار داخلی و برون مرزی از دیگر مسائل مجمع سالانه IFSB بود. این مسائل در جلسه‌ای مورد نقد و بررسی قرار گرفت. هدف از این جلسه، بحث و گفت‌وگو در مورد موقعیت کنونی بازار صکوک، موقعیت کنونی اقتصاد و پویایی شناسی (دینامیک) بازار بود. همچنین موضوع شناسایی افق‌های جدید و چالش‌های ساختاری بازار پول و سرمایه کشور‌های اسلامی مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت. یکی از مهم‌ترین محور‌های این نشست شناسایی ظرفیت مالی اسلامی در شرکت‌های دانش‌بنیان و کوچک و متوسط بود. در پنلی چگونگی آینده صنعت مالی اسلامی بررسی شد. فرصت‌های رشد مالی اسلامی در آینده مطرح شد و هدف از آن پاسخ به این سوال بود که آیا شکل کنونی این صنعت با وجود چالش‌های ساختاری و مقرراتی، به‌صورت بهینه است؟ در این پنل، آینده ۵ ساله صنعت خدمات مالی اسلامی و چگونگی رسیدن به آن ترسیم شد. همچنین پیش‌نیاز ظرفیت‌سازی و منابع انسانی در این راستا چه خواهد بود نیز مورد گفت‌وگو بین پنلیست‌ها قرار گرفت.

در روز دوم این نشست سخنرانی عمومی IFSB در مورد سیاست و ثبات مالی بر‌گزار شد و دو موضوع مهم پذیرش جهانی چارچوب بازل و افزایش سرمایه برای اوراق دولتی در زمان نکول بررسی شد. در نهایت در روز سوم مواردی به تصویب مجمع رسید. پس از بحث فراوان، فرآیند انتخاب دبیرکل جدید به تایید اعضا رسید. کمیته مذاکره و انتخاب متشکل از ۶ عضو این مهم را بر عهده خواهند داشت. همچنین نشست آینده شورای عالی هیات خدمات مالی اسلامی به میزبانی بانک مرکزی ایران آذر‌ماه در کوالالامپور برگزار خواهد شد. پیش‌نویس این نشست برای تایید نهایی تا تاریخ ۲۵ اردیبهشت در اختیار اعضا قرار می‌گیرد.

منبع خبر :

بخش های مرتبط : برگزاری مجمع عمومی سالانه IFSB

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *