یکشنبه , سپتامبر 17 2017
خانه / اخبار فوتبال / ماجرای بیانیه اعتراضی ملی‌پوشان چه بود؟

ماجرای بیانیه اعتراضی ملی‌پوشان چه بود؟

به گزارش ورزش‌سه : ماجرای بیانیه اعتراضی ملی‌پوشان چه بود؟ دلیل ناراحتی ملی پوشان تیم ملی فوتبال و پست مشترکشان بعد از بازی کره جنوبی عدم پرداخت پاداش مناسب جهت صعود به جام جهانی است.

به گزارش “ورزش سه”، بازیکنان تیم ملی ایران بعد از بازی برابر کره جنوبی در پست مشترک اینستاگرامی که از جانب آن ها منتشر شد نسبت به عدم توجه لازم از سوی مسئولان ورزش و فوتبال اعتراض کردند.

ملی پوشان که توقع داشتند بعد از صعود بی دردسر و مقتدرانه به جام جهانی از سوی مسئولان مورد توجه قرار بگیرند درحال حاضر از عدم توجهی که به آن ها شده حسابی ناراحت هستند.

ماجرا گویا از این قرار است که پیش از این به بازیکنان وعده داده شده بود که به خاطر صعود به جام جهانی نفری سی هزاردلار پاداش به آن ها تعلق خواهد گرفت. اتفاقی که رخ نداد و در نهایت منجر به انتشار بیانیه معترضانه مشترک شد. حتی کارلوس کی روش نیز در فرودگاه دبی جلسه ای فوری با بازیکنان تشکیل داد و از آن ها خواست فعلا و تا بعد از بازی با سوریه هیچ مصاحبه ای انجام ندهند. کی روش البته در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی با کره جنوبی تلویحا به این موضوع اعتراض کرده و اعلام کرده بود که مسئولان بلند پایه ورزش ایران توجهی به موفقیت های تیم ملی ندارند.

نکته قابل توجهی که می توان به آن اشاره کرد این است که در دوره قبلی صعود به جام جهانی توسط دولت گذشته (به ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد) جوایز ویژه و پاداش هایی چون حواله خودرو و … به ملی پوشان تعلق گرفت. با این وصف این خبر نیز به گوش می رسد که وعده پاداش سی هزار دلاری به بازیکنان داده شده است. وعده ای که هنوز محقق نشده چراکه که پرداخت چنین پاداشی در توان فدراسیون فوتبال نیست.

درباره بیانیه مشترک معترضانه گفته می شود عدم ورود مسئولان بلند پایه و نهادهای دولتی به ماجرای پرداخت پاداش ها و تقدیر از تیم ملی علت اصلی انتشار آن بوده است. هرچند نباید این واقعیت را نادیده گرفت که وضعیت منابع اقتصادی کشور در حال حاضر مثل گذشته نیست، دولت به اندازه گذشته پول ندارد و فروش نفت هم مثل دوره های قبلی نیست و تامین مالی چنین پاداشی برای دولت به مراتب سخت تر از دوره های قبلی خواهد بود. جالب اینکه ملی پوشان حتی در دیدار با رییس جمهوری پاداش خاصی از دست او دریافت نکرده اند ؛ اتفاقی که بی سابقه قلمداد می شود .

در نهایت باید ببینیم مسئولان بلندپایه ورزش و حتی شخص رئیس جمهور نسبت به صعود مقتدرانه تیم ملی چه برنامه ای خواهند داشت.

منبع خبر : ورزش‌سه

بخش های مرتبط : ماجرای بیانیه اعتراضی ملی‌پوشان چه بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *