جمعه , سپتامبر 15 2017
خانه / اخبار ورزش / سریع ترین مرد ایران در پیست چالش‌ها

سریع ترین مرد ایران در پیست چالش‌ها

به گزارش ورزش‌سه : سریع ترین مرد ایران در پیست چالش‌ها حسن تفیتان که شرطی را قائل شده بود که یا در فرانسه تمرین می کند یا هیچ جا حالا با فدراسیون دو و میدانی هم وارد چالشی جدی شده است.

به گزارش “ورزش سه”، قهرمان جایزه بزرگ آسیا در ماده ۱۰۰ متر(با زمان ۱۰:۴۵)، قهرمان جام کازانف سال ۹۳ در ماده دوی ۱۰۰ متر(با زمان ۱۰:۱۷)، قهرمان مسابقات دو و میدانی کشور سال ۹۴ در ماده ۱۰۰ متر(با زمان ۱۰:۴۳)، رکورد دار و قهرمان جام کازانف سال ۹۴ در ماده دوی ۱۰۰ متر(با زمان ۱۰:۱۰)، رکورد دار و قهرمان هفدهمین بازی های اخل سالن آسیا در ماده دوی ۶۰ متر(با زمان ۶:۵۶)، قهرمان لیگ مجارستان سال ۹۴ در ماده دوی ۱۰۰ متر(با زمان ۱۰:۱۵)، قهرمان بازی های ورلد چلنج مادرید در ماده دوی ۱۰۰متر(با زمان ۱۰:۰۴) و… . این ها تنها بخشی از قهرمانی های سریع ترین مرد ایران، یعنی حسن تفتیان قبل از المپیک ریو است. دونده ای بی حاشیه و زحمت کش برای تیم ملی دو ومیدانی ایران که در گذشته ای نه چندان دور، برای کسب رکورد های بهتر از جان مایه می گذاشت و در این راه از هیچ تلاشی فروگذاری نمی کرد و با صعود به مرحله نیمه نهایی المپیک ریو در حضور بزرگانی مانند یوسین بولت، تاریخ ساز شد و نامش را بیش از پیش بر سر زبان ها انداخت.

اما در روزهای اخیر اخبار حاشیه ای تفتیان از اخبار فنی اش بیشتر شده است که وضعیتی جدید از این استعداد تربتی را به نمایش گذاشته است که واکنش برخی از مسعولان را در پی داشته به طوری که مدیر سازمان تیم های ملی تیمور غیاثی در آخرین مصاحبه اش گفت: « احسان حدادی با این همه افتخاراتش برای ما مثل حسن تفتیان شاخ و شانه نکشیده. سریع ترین مرد ایران که خواهان حضور در فرانسه و تمرین با مربی شخصی خودش یعنی گی اونتانون است، باید در فدراسیون حاضر شود تا توضیحات خود را مبنی بر عدم حضورش در اردوی تیم ملی و دلایلش برای رفتن به فرانسه را اعلام کند که تا کنون ازاین کار امتنا کرده است. این اقدام تفتیان در روزهایی صورت گرفته که کم تر از دو هفته تا بازی های داخل سالن آسایی زمان باقی مانده است و اولین تاثیر منفی این اقدام متوجه خود او است؛ چرا که بعد از المپیک، او رفته رفته از روزهای اوج خود دور شده و رکورد هایش روند نزولی داشته اند و برخی از کارشناسان و منتقدین از قهرمانی های او مانند قهرمانی در آسیا انتقاد کرده اند و گفته اند که در این مسابقات بعضی از دوندگان بزرگ آسیایی حضور نداشته اند و سطح مسابقات نسبت به سال های پیش پایین تر بوده.البته این گفته آن ها زیاد هم غیر منطقی و خصمانه نیست چرا که در دور پیشین این مسابقات رضا قاسمی با ثبت زمان ۱۰ ثانیه و ۱۹ صدم ثانیه سوم شده بود و در آخرین دوره این مسابقات حسن تفتیان توانست با ثبت زمان ۱۰ ثانیه و ۲۵ صدم ثانیه قهرمان این رقابت ها شود که این آمار خبر از افت مسابقات دارد.»

در کنار این اتفاقات حسن تفتیان به فدراسیون دو و میدانی احضار شد که برای دفعه اول از رفتن فدراسیون امتنا کرد که این مساله شدت تنش ها را افزایش داد و پس از آن قرار شد تفتیان و مسولان فدراسیون ملاقاتی دیگر با هم داشته باشند. با تمام این اتفاقات روند صعودی رکوردهای سریع ترین مرد ایران این امید را زنده کرده بود تا او به اولین ایرانی تبدیل شود که بتواند از مرز ۱۰ تجاوز کند اما پس از المپیک شرایط به گونه ای دیگر رقم خورد.

مسابقه به مسابقه رکوردهای حسن کاهش پیدا می کند و از طرفی دیگر حواشی او بسیار شده است. جدایی از مربی شخصی اش که با حواشی زیادی همراه بود اولین چالش تفتیان پس از المپیک محسوب می شد که حالا به انجام مصاحبه های تند علیه فدراسیون و ورود به چالش با مسولان تیم ملی ختم شده است. به نظر می رفت با توجه به حضور او در پاریس و امکانات جدیدی که در اختیار او قرار داده می شود اتفاقات روشنی در انتظار او و و دومیدانی ایران باشد اما شرایط کاملا دگرگون پیش می رود.

روزهای آینده فدراسیون دو و میدانی آخرین وضعیت تفتیان را مشخص خواهد کرد و این امید است که سریع ترین مرد ایران به روزهای اوج فنی و حاشیه ای خود برسد.

منبع خبر : ورزش‌سه

بخش های مرتبط : سریع ترین مرد ایران در پیست چالش‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *