جمعه , سپتامبر 15 2017
خانه / اخبار اقتصاد / واردات پنبه، کمر تولیدکنندگان داخلی را شکست

واردات پنبه، کمر تولیدکنندگان داخلی را شکست

به گزارش خبرنگاران جوان : واردات پنبه، کمر تولیدکنندگان داخلی را شکست

عکس 6708166_267 واردات پنبه، کمر تولیدکنندگان داخلی را شکستمحمد حسین کاویانی مدیر عامل صندوق پنبه در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از آغاز برداشت پنبه خبر داد و گفت: با توجه به کاهش میزان بارندگی، گرما و خشکی هوا برداشت پنبه در مقایسه با سال گذشته زودتر آغاز شد.

وی سطح زیر کشت پنبه را ۸۰ تا ۹۰ هزارتن عنوان کرد و افزود: پیش بینی می شود که امسال تولید وَش پنبه به ۲۰۰ هزارتن برسد .

کاویانی ادامه داد: سال گذشته صنایع نساجی با کمبود پنبه روبرو شدند که همین امر، افزایش واردات پنبه را به همراه داشت.

این مقام مسئول از تعطیلی کارخانه‌های ریسندگی خبر داد و گفت: بنابر آمار چهار ماهه گمرک ۱۱ هزارتن نخ پنبه و ۱۶ هزارتن پنبه به کشور وارد شد که این میزان ۵۴ درصد افزایش نسبت به سال گذشته را نشان می دهد.

مدیرعامل صندوق پنبه با اظهار نگرانی در مورد از دست دادن بازار پنبه بیان کرد: در شرایطی که ۳ هزارتن پنبه در کارخانه های پنبه پاک کنی موجود است، واردات آن تنها موجب از دست دادن فرصت های شغلی می شود.

وی نیاز سالانه صنایع نساجی به پنبه را ۹۰ تا ۱۰۰ هزارتن عنوان کرد و افزود: در شرایط کنونی ۴۰ هزارتن پنبه از طریق منابع داخلی و مابقی از طریق واردات تامین می شود.

وی در ادامه یادآور شد: با تامین و توزیع به موقع نهاده های با کیفیت، توسعه استفاده از ماشین آلات و مکانیزاسیون کشت خودکفایی پنبه دور از انتظار نیست.

کاویانی نیاز سالانه صنایع نساجی را ۱۰۰ هزارتن اعلام کرد و گفت: اگرچه ظرفیت اسمی کارخانه ها بیش از ۲۰۰ هزارتن است اما به سبب شرایط نامساعد اقتصادی بسیاری از صنایع در تعطیلی و نیمه تعطیلی به سر می برند.

انتهای پیام/

نیاز صنایع نساجی به ۱۰۰ هزارتن پنبه در سال

منبع خبر : خبرنگاران جوان

بخش های مرتبط : واردات پنبه، کمر تولیدکنندگان داخلی را شکست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *