پنجشنبه , سپتامبر 14 2017
خانه / اخبار جامعه / توضیحات فرمانده نیروی انتظامی در مورد برخورد با بی حجابان

توضیحات فرمانده نیروی انتظامی در مورد برخورد با بی حجابان

به گزارش خبرنگاران جوان : توضیحات فرمانده نیروی انتظامی در مورد برخورد با بی حجابان به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛سردار حسین اشتری فرمانده ناجا در اختتامیه دومین جشنواره چادر های آسمانی که امروز(سه شنبه) در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد،با تبریک دهه ولایت و…

به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛سردار حسین اشتری فرمانده ناجا در اختتامیه دومین جشنواره چادر های آسمانی که امروز(سه شنبه) در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد،با تبریک دهه ولایت و عید سعید غدیر اظهار داشت:نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران براساس مطالبه مردم و علما پاسدار ارزش های اسلامی است و به گفته مقام معظم رهبری نیروی انتظامی باید از ارزش ها دفاع کند و در مقابله با مواردی که ما را از ارزش ها دور می کند مقابله کند.

وی افزود: در چند سال گذشته در نیروی انتظامی اقداماتی انجام شده است که اثرات خوبی داشته که این اقدامات هم قانونی و هم جزء وظایف اصلی نیروی انتظامی بود اما اینکه چقدر با نقطه مطلوب فاصله داریم بحث دیگری است.

فرمانده ناجا ادامه داد: نیروی انتطامی بر حسب وظیفه هم اقدامات سلبی و هم ایجابی انجام می دهد و ما اعتقاد داریم پیشگیری و فرهنگ سازی و اگاه سازی مجموعه های مخاطب ما باعث می شود که ما امر و نهی کمتری در این حوزه ها داشته باشیم و حتما فرهنگ سازی به جوانان موثر خواهد بود و نیروی انتطامی گام های بزرگی در این زمینه برداشته است که یکی از آنها همین همایش چادر های آسمانی است.

وی گفت: نیروی انتظامی فعالیت های خود را در مساجد با رویکرد اجتماعی انجام می دهد و ما معتقد هستیم قالب زنان و مردان جامعه اسلامی ما عفت لازم را دارا هستند و ممکن است گاهی با افرادی برخورد کنیم که هنجار ها را می شکنند اما همین افراد هم به حجاب اعتقاد دارند.

فرمانده ناجا تصریح کرد: ما در موقعیتی قرار داریم که به گفته رهبری مورد هجمه فرهنگی هستیم و فضای مجازی آثار زیادی بر روی جامعه دارد.

سردار اشتری با اشاره به اینکه ما با هجمه فرهنگی زیادی رو به رو هستیم، گفت: شکایت های مردمی نشان می دهد که اگر فضای مجازی کنترل نشود می تواند تهدید های زیادی به همراه داشته باشد.

وی بیان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی بیش از ۳۰۰مصوبات را به ۲۶دستگاه متولی عفاف و حجاب ابلاغ کرده است که یکی از این دستگاه ها نیروی انتظامی با ۲۰مصوبه است.

سردار اشتری ادامه داد: گفته می شود نیروی انتطامی باید اخرین دستگاه در امر عفاف و حجاب باشد اما مشاهده می کنیم که اولین دستگاه در امر عفاف و حجاب هستیم.

وی تاکید کرد: برخی می گویند چرا نیروی انتظامی به امر حجاب وارد می شود که باید گفت این وظیفه ذاتی و قانونی ما است،و نیروی انتظامی هیچ کاری را انجام نمی دهد جز کارهایی را که در قانون به ان محول شده است و خیلی از کارها را هم که نتوانسته انجام دهد علت ان انجام نشدن وظایف از سوی دیگر دستگاه ها است و باید تمام دستگاه ها روی کار بیایند.

فرمانده ناجا گفت: عفاف باید از خانواده شروع شود و غیر از خانم ها ،آقایان هم باید عفاف را رعایت کنند .امروز با جوانانی مواجه هستیم که برخی هنجار ها را رعایت نمی کنند.

سردار اشتری تاکید کرد: شخص باید خود کنترلی داشته باشد و محیط ها علمی و مدارس هم باید کنترل داشته باشند.

وی بیان کرد: کسانی که در جامعه با عفت زندگی می کنند مصون تر هستند و آمار ها نشان می دهد کسانی که آسیب دیدن و به پلیس مراجعه کردند خودشان برخی موردها را رعایت نکرده اند.

وی افزود: ماداگر موضوعات دینی و شرعی خودمان را هم در امر عفاف دخالت ندهیم باز هم مشاهده می کنیم که خانواده ای که عفیف تر زندگی می کند کمتر آسیب می بیند.

فرمانده ناجا گفت:بنده از تمام مسئولان و کسانی که با عفاف و حجاب در ارتباط هستند درخواست دارم به این مهم توجه کنند.

وی با اشاره به اینکه ما با کسانی که هنجار ها را رعایت نمی کنند برخورد می کنیم گفت : از اصناف و مغازه داران هم درخواست می کنیم برای تولید و عرضه پوشاک مناسب کمک کنند.
انتهای پیام/

منبع خبر : خبرنگاران جوان

بخش های مرتبط : توضیحات فرمانده نیروی انتظامی در مورد برخورد با بی حجابان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *