پنجشنبه , سپتامبر 14 2017
خانه / اخبار پلیس / لزوم حمایت از تولید ملی و ایجاد اشتغال در سایه توسعه امنیت اقتصادی

لزوم حمایت از تولید ملی و ایجاد اشتغال در سایه توسعه امنیت اقتصادی

به گزارش ایرنا : لزوم حمایت از تولید ملی و ایجاد اشتغال در سایه توسعه امنیت اقتصادی به گزارش روز چهارشنبه ایرنا ازپایگاه خبری پلیس، سرهنگ سهراب بهرامی اظهار کرد: پلیس مبارزه با جرایم اقتصادی با هدف اجرای فرامین رهبرمعظم انقلاب، طی ۱۰ ساله گذشته مبنی بر برخورد قاطع با مفاسد اقتصادی و تدابیر ابلاغی فرمانده ناجا با وجود…

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا ازپایگاه خبری پلیس، سرهنگ سهراب بهرامی اظهار کرد: پلیس مبارزه با جرایم اقتصادی با هدف اجرای فرامین رهبرمعظم انقلاب، طی ۱۰ ساله گذشته مبنی بر برخورد قاطع با مفاسد اقتصادی و تدابیر ابلاغی فرمانده ناجا با وجود تنوع و پیچیدگی این حوزه از جمله پولشویی، فرار مالیاتی، تسهیلات غیرمجازبانکی، اختلاس، رشاء و ارتشاء توانسته با بهره گیری ازکلیه توان وامکانات موجود وهدایت ستادی رده های متناظراستانی خصوصاً در کشف پرونده های کلان اقدامات مناسبی را انجام دهد و در ایجاد امنیت اقتصادی سهیم باشد.
وی به رشد ۲۰۱ درصدی ارزش ریالی پرونده های متشکله درسال گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال قبل اشاره و بیان کرد: در این مدت با تشکیل دو هزار و ۸۹۱ پرونده در حوزه جرایم اقتصادی، شاهد رشد ۲۳ درصدی پرونده ها در مقایسه با مدت مشابه بوده ایم.
سرهنگ بهرامی از رشد ۹۵ درصدی کشفیات پرونده های فرارمالیاتی سال گذشته درمقایسه با سال ۹۴ خبر داد وگفت: کشف پرونده های متشکله در خصوص زمین خواری در مقایسه با سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است.
وی بیان داشت: افزایش رشد کشفیات به معنی افزایش وقوع درسطح کشور نیست بلکه نشانگر تخصصی شدن روند رسیدگی به پرونده های جرایم اقتصادی است.
معاون مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی ناجا با بیان این که اگر چه مجموع اقدامات انجام شده در حوزه های پیشگیری و مقابله ای باعث شده تا حدودی از فعالیت مجرمان کاسته شود، ادامه داد: این معاونت مصمم است در برخورد با جرایم اقتصادی اقدامات خود را گسترش دهد به نحوی که در سطح کشور امنیت اقتصادی را بیش از پیش تامین کند.
وی گفت: با توجه به سابقه بیش از۱۰ساله معاونت مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی ناجا، تعاملات وهمکاری خوبی بین این معاونت با ادارات و دستگاه های مرتبط و متولی از جمله سازمان بازرسی کل کشور، سازمان امور مالیاتی، بانک مرکزی و شبکه بانکی، مرکز اطلاعات مالی دبیرخانه مبارزه با پولشویی، مرجع ملی مبارزه با فساد وزارت دادگستری و… وجود دارد.
سرهنگ بهرامی تصریح کرد: در اکثر جرایم مهم، آسیب شناسی پرونده ها صورت گرفته شده و تخصصی تر به موضوع جرایم اقتصادی رسیدگی می شود. همچنین در این خصوص گزارش های تخصصی و تحلیلی تهیه و به سلسله مراتب فرماندهی و مراجع ذیصلاح اعلام می شود که این امر توانسته در کاهش جرایم اقتصادی تاثیر گذار باشد و از تکرار جرم پیشگیری کند.
این مقام ارشد پلیس آگاهی با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۶ به عنوان سال « اقتصاد مقاومتی؛ تولید – اشتغال» درباره اهداف و اولویت های امسال، گفت: اصلی ترین هدف این معاونت، ایجاد امنیت اقتصادی جهت حمایت از تولید ملی و ایجاد اشتغال است که برای تحقق این هدف با تعامل و همکاری سازمان های موثر در تلاش است با انجام تحلیل ها و برآورد های اقتصادی و نیز تجزیه و تحلیل اوضاع این حوزه، نسبت به شناسایی متغیرهای مهم آن و عواملی که بر تولید و اشتغال تاثیر منفی دارد، اقدام کرده و موارد را به مراجع ذی صلاح اعلام کند.
وی اضافه کرد: درصددیم با برخورد قاطع با جرایم اقتصادی که مخل تولید و اشتغال هستند، بستر را برای رشد تولیدات ملی فراهم کنیم.
معاون مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه مبارزه با پولشویی، فرارمالیاتی، تسهیلات غیرمجاز، زمین خواری و اختلاس از اولویت های مهم امسال است، گفت: آموزش تخصصی کارآگاهان مبارزه با جرایم اقتصادی در راستای ارتقاء دانش تخصصی آنان، تشکیل کمیسیون امنیت اقتصادی در مرکز و استان ها، انعقاد تفاهم نامه همکاری با ادارات و سازمان های بیرون سازمانی، هدایت ، نظارت و بازرسی از عملکرد ادارات مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی استان ها و برگزاری اتاق فکر با موضوعات مختلف اقتصادی و چالش های پیش رو از برنامه های مهم این پلیس است.
این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: آسیب شناسی جرایم کشف شده، شناسایی بسترهای بروز جرایم موصوف و اعلام موارد به سازمان های مربوطه جهت اصلاح نقاط ضعف و فرآیندهای جرم زا با ارائه راهکارهای تخصصی از دیگر برنامه های معاونت مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی به شمار می آید.
سرهنگ بهرامی به توسعه تعاملات با سازمان های موثر در امر مبارزه با جرایم اقتصادی تاکید و تصریح کرد: استفاده از توان تخصصی دیگر سازمان ها به منظور هم افزایی و مبارزه تخصصی، دقیق و قاطع با مجرمان اقتصادی از دیگر برنامه های این پلیس است.
اجتمام۹۱۰۵/۱۷۲۴

منبع خبر : ایرنا

بخش های مرتبط : لزوم حمایت از تولید ملی و ایجاد اشتغال در سایه توسعه امنیت اقتصادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *