شنبه , سپتامبر 16 2017
خانه / اخبار تجسمی / اهدای مدال و نشان هنر در پنجمین جشنواره هنر برای صلح

اهدای مدال و نشان هنر در پنجمین جشنواره هنر برای صلح

به گزارش ایرنا : اهدای مدال و نشان هنر در پنجمین جشنواره هنر برای صلح به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی ایرنا، فریدون فربود روز چهارشنبه در نشست خبری این جشنواره اظهار داشت: تمرکز ما در این دوره بر روی بین المللی شدن جشنواره بود که در پنجمین دوره توانستیم با حضور هنرمندان ۳۰ کشور جهان این جشنواره را برگزار…

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی ایرنا، فریدون فربود روز چهارشنبه در نشست خبری این جشنواره اظهار داشت: تمرکز ما در این دوره بر روی بین المللی شدن جشنواره بود که در پنجمین دوره توانستیم با حضور هنرمندان ۳۰ کشور جهان این جشنواره را برگزار کنیم.
وی ادامه داد: برپایی نمایشگاه های آثار هنرمندان با موضوع صلح در خارج از ایران، ثبت و ارائه جایزه بزرگ هنرمندان صلح، اهدای مدال و نشان هنر برای صلح و اشاعه فرهنگ مدارا و صلح طلبی با انتخاب سفیران صلح از اهداف جشنواره;هنر برای صلح; بود.
فربود گفت: طبق روال قبل در همه رشته های هنری از جمله نقاشی، عکس، مجسمه و چیدمان، پوستر، ویدیو آرت، موسیقی و پرفورمنس در خانه هنرمندان برنامه های ویژه ای داریم که امسال بخش فیلم افزوده شده و فیلم های خوبی که حاوی صلح است انتخاب شدند و ۲۷ فیلم در طول جشنواره اکران خواهد شد.
وی ادامه داد: ۳۰ شهریور روز جهانی صلح و ۳۱ شهریور آغاز هفته دفاع مقدس است اما برای بسیاری از کشورها جالب است که کشوری که دچار جنگ شده بود حالا ندای صلح می دهد.
دبیر جشنواره هنر برای صلح با اشاره به دیگر بخش های این جشنواره گفت:امسال در بخش موسیقی که از ۲۱ تا ۲۹ شهریور در فضای باز خانه هنرمندان برگزار می شود ۶ اجرای موسیقی توسط گروه های موسیقی و یک اجرای تئاتر کودک داریم.
فربود افزود: گروه فرمان فتحعلیان، گروه ایلیا، گروه بنفش، استاد بروجردی و شهریار رشیدی به اجرای برنامه خواهند پرداخت همچنین مهمانان امسال مهمانانی از ایتالیا، فرانسه، افغانستان، عراق، مکزیک و ژاپن را خواهیم داشت.
در ادامه ایمان عربی دبیر بخش سینما اظهار داشت: طی جلسه ای که با دبیر جشنواره داشتیم نتیجه این شد که بخش سینما را راه اندازی کنیم و تمرکزمان روی بخش فیلم های کوتاه باشد.
وی ادامه داد: در بخش بین الملل و سینمای ایران ۴۶ فیلم داشتیم که ۱۷ فیلم را که به جشنواره هنر برای صلح نزدیک بود انتخاب کردیم و در بخش سینمای ایران ۲۷ فیلم انتخاب شد که در باز زمانی ۳ روزه در جشنواره ۲۷ فیلم را با موضوع صلح اکران خواهیم کرد.
در ادامه مژده طباطبایی دبیر بخش تجسمی با اشاره به رشد و افزایش ۲۰ درصدی آثار در بخش تجسمی گفت: در این دوره آثار تجسمی رشد چشمگیری داشت با توجه به اینکه ۳۰ کشور حضور فعال در این حوزه داشتند و آثار به لحاظ کیفی هم آثار قابل توجهی بود.
مدیر گالری مژده افزود: سیاست کلی جشنواره در بخش تجسمی این بود که صلح در آثار مورد توجه قرار گیرد به همین دلیل اکثر آثاری که انتخاب شده بر اساس موضوع جشنواره بوده است و ما نیز تلاش کردیم در انتخاب آثار عدالت رعایت شود.
پنجمین جشنواره هنر برای صلح با حضور ۲۴۰ هنرمند از ۲۱ تا ۳۰ شهریور ماه در همه گالری ها ی خانه هنرمندان برگزار می شود.
در پایان پوستر پنجمین جشنواره هنر برای صلح رونمایی شد.

منبع خبر : ایرنا

بخش های مرتبط : اهدای مدال و نشان هنر در پنجمین جشنواره هنر برای صلح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *