یکشنبه , سپتامبر 17 2017
خانه / اخبار جهان / حدود ۱۵۰۰۰۰روهینجایی طی ۲هفته به بنگلادش رفته‌اند/هشدار سازمان ملل درباره فاجعه انسانی در راخین

حدود ۱۵۰۰۰۰روهینجایی طی ۲هفته به بنگلادش رفته‌اند/هشدار سازمان ملل درباره فاجعه انسانی در راخین

به گزارش تابناک : حدود ۱۵۰۰۰۰روهینجایی طی ۲هفته به بنگلادش رفته‌اند/هشدار سازمان ملل درباره فاجعه انسانی در راخین مقام‌ها امروز (چهارشنبه) گفتند حدود ۱۵۰ هزار مسلمان روهینجایی در کمتر از دو هفته از میانمار به سمت بنگلادش گریختند. پیشتر دبیرکل سازمان ملل نسبت به پاکسازی قومی در میانمار که می‌تواند یک منطقه بزرگتر را بی‌ثبات کند هشدار داده بود.

مقام‌ها امروز (چهارشنبه) گفتند حدود ۱۵۰ هزار مسلمان روهینجایی در کمتر از دو هفته از میانمار به سمت بنگلادش گریختند. پیشتر دبیرکل سازمان ملل نسبت به پاکسازی قومی در میانمار که می‌تواند یک منطقه بزرگتر را بی‌ثبات کند هشدار داده بود.

به گزارش تابناک، به نقل از خبرگزاری رویترز، آنگ سان سوچی، رهبر میانمار “تروریست‌ها” را برای “نشر اطلاعات نادرست” درباره خشونت‌های ایالت راخین مقصر می‌داند اما او به مهاجرت مسلمانان روهینجا از زمان آغاز خشونت‌ها در ۲۵ اوت اشاره‌ای نکرد.

او از سوی کشورهای مسلمان‌نشین از جمله اندونزی که هزاران تن از اعضای گروه‌های اسلام گرای آن چهارشنبه به خیابان‌های جاکارتا آمدند، تحت فشار قرار دارد.

معترضان خواستار قطع روابط دیپلماتیک با میانمار عمدتا بودایی هستند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد سه شنبه در نامه‌ای به شورای امنیت نسبت به خشونت در راخین که می‌تواند منجر به “فاجعه انسانی” شود هشدار داد.

طبق تازه‌ترین آمارهای منتشر شده از سوی نیروهای سازمان ملل، تنها در ۱۲ روز ۱۴۶ هزار روهینجایی وارد منطقه “کوکس بازار” در بنگلادش شدند. با این حساب مجموع روهینجایی‌ها که از اکتبر گذشته به بنگلادش پناه بردند به ۲۳۳ هزار تن رسید.

دفتر سوچی در بیانیه‌ای که در فیس بوک منتشر کرد، گفت دولت میانمار “کارهای لازم برای دفاع از مردم در راخین را به بهترین شکل ممکن” آغاز کرده است! او همچنین نسبت به اطلاع‌رسانی‌های غلط که منجر به تیرگی روابط میانمار با سایر کشورها می‌شود هشدار داد.

منبع خبر : تابناک

بخش های مرتبط : حدود ۱۵۰۰۰۰روهینجایی طی ۲هفته به بنگلادش رفته‌اند/هشدار سازمان ملل درباره فاجعه انسانی در راخین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *