پنجشنبه , سپتامبر 28 2017
خانه / اخبار پلیس / برقراری نظم وامنیت مراسم عزاداری با حضور همیاران محرم / مردم موارد مشکوک رااطلاع دهند

برقراری نظم وامنیت مراسم عزاداری با حضور همیاران محرم / مردم موارد مشکوک رااطلاع دهند

به گزارش ایرنا : برقراری نظم وامنیت مراسم عزاداری با حضور همیاران محرم / مردم موارد مشکوک رااطلاع دهند سردار مهدی معصوم بیگی درگفت وگو با خبرنگار انتظامی ایرنا، درمورد اقدامات پلیس پیشگیری در رابطه با برگزاری مراسم ایام محرم، افزود: طرح جامعی به کل کشور ابلاغ شد که براساس آن تمام کلانتری ها، یگان های امداد، پاسگاه ها، ایستگاه های بازرسی و…

سردار مهدی معصوم بیگی درگفت وگو با خبرنگار انتظامی ایرنا، درمورد اقدامات پلیس پیشگیری در رابطه با برگزاری مراسم ایام محرم، افزود: طرح جامعی به کل کشور ابلاغ شد که براساس آن تمام کلانتری ها، یگان های امداد، پاسگاه ها، ایستگاه های بازرسی و همه رده های پلیس پیشگیری باید این طرح را اجرا کنند.
وی اضافه کرد: بخشی از تجمع های مراسم عزاداری ایام محرم درمساجد و تکایا و بخش دیگر درمیادین و خیابان ها برگزارمی شود بر این یکی از ماموریت های محوری ما مربوط به برقراری نظم و امنیت و اجتماعات عزدادرای و مراسم محرم است.
معصوم بیگی با اشاره به بکارگیری همیاران محرم درکنار پلیس برای برقراری نظم و امنیت مراسم عزاداری ایام محرم، گفت: همیاران محرم بخشی از وظایف مردم است که از نمادهای مشارکت مردمی است که این گروه سازماندهی شده اند.
جانشین رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی با بیان اینکه این طرح چندین سالی است که اجرا و همه ساله ارتقا می یابد، گفت: به همیاران محرم کاورهایی داده شده که رئیس هیات و معتمدین هیات ها آن ها را تایید کرده اند از سوی دیگر نیروی انتظامی وضعیت آن ها را بررسی می کند تا سابقه سوئی نداشته باشند.
معصوم بیگی گفت: این افراد تحت آموزش قرار گرفته و دارای تجهیزات ابتدایی مثل کفگیرهای مربوط به ایست و توقف هستند تا نظم و امنیت اولیه را در دسته جات برقرار می کنند.

**مردم موارد مشکوک را به پلیس اطلاع دهند
جانشین رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی با بیان اینکه سطح هوشیاری برخی مردم بایستی بیش از گذشته افزایش یابد، گفت: شهروندان درمراسم سوگواری برای اباعبدالله الحسین (ع) باید موارد مشکوک را به ۱۱۰، ماموران مستقر در صحنه اطلاع داده یا با شماره های کلانتری و پاسگاه ها تماس گرفته و آن ها را مطلع کنند.

منبع خبر : ایرنا

بخش های مرتبط : برقراری نظم وامنیت مراسم عزاداری با حضور همیاران محرم / مردم موارد مشکوک رااطلاع دهند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *