پنجشنبه , سپتامبر 28 2017
خانه / اخبار اقتصاد / برخورد تنبیهی با متجاوزان از نرخ سود

برخورد تنبیهی با متجاوزان از نرخ سود

به گزارش دنیای‌اقتصاد : برخورد تنبیهی با متجاوزان از نرخ سود عضو شورای پول و اعتبار از برخورد تنبیهی با بانک‌ها در صورت عدم اجرای کامل بخشنامه کاهش نرخ سود سپرده‌ها خبر داد.

بهمن عبداللهی در گفت‌وگو با «ایبِنا» درباره ضمانت اجرایی مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار درباره کاهش نرخ سود علی‌الحساب سپرده‌های بانکی به ۱۵ درصد و پیش بینی‌های این شورا برای برخورد با بانک‌ها و موسساتی که مصوبه شورا را عملیاتی نکنند، گفت: «اجرای مصوبه شورا و بخشنامه اخیر بانک مرکزی درباره نرخ سود علی‌الحساب سپرده‌های بانکی از نظر شورای پول و اعتبار بسیار مهم و برای نظام بانکی حیاتی است.»

این عضو شورای پول و اعتبار ادامه داد: «بانک مرکزی نیز طبق مصوبه شورای پول و اعتبار به‌صورت جدی تصمیم دارد تا بر اجرای صحیح این بخشنامه نظارت کند. در عین حال، هیات مدیره‌ها و مدیران بانک‌های دولتی و خصوصی اگر از مفاد این بخشنامه تخطی داشته باشند، قطعا با آنها برخورد می‌شود.»

عبداللهی ادامه داد: «همچنین اقدامات تنبیهی مطابق آیین‌نامه‌های مربوطه در صورت تخلف انجام می‌شود. البته امیدواریم بانک‌ها اجرای مصوبه شورای پول و اعتبار را به‌صورت کامل و دقیق اجرایی کنند و تخلفی در این بخش نداشته باشیم.»

او افزود: «در هر صورت، اگر بانک‌ها در اجرای بخشنامه کاهش نرخ سود سپرده‌ها تخلفی داشته باشند، باید عواقب و تنبیهات پیش‌بینی‌شده را نیز بپذیرند.»

منبع خبر : دنیای‌اقتصاد

بخش های مرتبط : برخورد تنبیهی با متجاوزان از نرخ سود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *