سه شنبه , سپتامبر 12 2017
خانه / اخبار آموزش / سامانه وزارت بهداشت براى شکایات محل آنتن‌هاى مخابراتى/ خطر دکل‌هاى غول پیکر نزدیک خانه ها را جدى بگیرید!

سامانه وزارت بهداشت براى شکایات محل آنتن‌هاى مخابراتى/ خطر دکل‌هاى غول پیکر نزدیک خانه ها را جدى بگیرید!

به گزارش خبرنگاران جوان : سامانه وزارت بهداشت براى شکایات محل آنتن‌هاى مخابراتى/ خطر دکل‌هاى غول پیکر نزدیک خانه ها را جدى بگیرید!

عکس 6739094_451 سامانه وزارت بهداشت براى شکایات محل آنتن‌هاى مخابراتى/ خطر دکل‌هاى غول پیکر نزدیک خانه ها را جدى بگیرید!خسرو صادق‌ نیت رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به دکل هاى مخابراتى و برق فشار قوی که در فاصله کمى با منازل مسکونى احداث مى شوند، گفت: نصب دکل هاى مخابراتى با وزارت ارتباطات و دکل هاى برق با وزارت نیرو و همکارى و شهردارى و نظارت وزارت بهداشت است.

وى با بیان اینکه در برخى مواقع وجود این دکل ها در مناطق مسکونى براى شهروندان ایجاد نگرانى مى کند، ادامه داد: مردم در صورتى که در منطقه مسکونى خود از نزدیکى بیش از حد این دکل ها با منازل و خطرات ناشى از آن براى سلامت خود نگران هستند مى توانند شکایت هاى خود را به وزارت بهداشت اعلام کنند.

بیمارى هایى که دکل هاى برق و مخابرات به جانتان مى اندازند صادق نیت افزود: مردم مى توانند شکایت هاى خود در زمینه دکل هاى مخابراتى و برق فشار قوى را به سامانه ١٩٠ وزارت بهداشت اعلام کنند تا بازرسان ما در منطقه حاضر شوند و مورد را بررسى کنند.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه براى نصب دکل ها و فاصله آنها با منازل مسکونى استاندارهایى وجود دارد، عنوان کرد: در دکل هاى مخابراتى این استاندارد به قدرت دستگاه و نوع فرستنده و در دکل هاى فشار قوى به ارتفاع افقى و عمودى و نوع کابل کشى بستگى دارد که با یک فرمول عدد مورد نظر به دست مى آید.

صادق نیت با اشاره به عوارض نصب دکل هاى فشارقوى برق در مناطق مسکونى بدون رعایت استاندارد فاصله مناسب، گفت: در صورتى که استانداردها رعایت نشود خطرهایى براى سلامت افراد وجود دارد، این عوارض در ابتدا با سردرد و احساس خستگى آغاز مى شود و مى تواند منجر به ابتلا بیمارى هاى خونى شود.

انتهاى پیام/

منبع خبر : خبرنگاران جوان

بخش های مرتبط : سامانه وزارت بهداشت براى شکایات محل آنتن‌هاى مخابراتى/ خطر دکل‌هاى غول پیکر نزدیک خانه ها را جدى بگیرید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *