پنجشنبه , سپتامبر 21 2017
خانه / اخبار جهان / بازی روانی و رسانه‌ای جدید مقامات و نشریات انگلیسی علیه ایران

بازی روانی و رسانه‌ای جدید مقامات و نشریات انگلیسی علیه ایران

به گزارش تابناک : بازی روانی و رسانه‌ای جدید مقامات و نشریات انگلیسی علیه ایران آزمایش اخیر اتمی کره شمالی که درواقع شدیدترین آزمایش این کشور بوده است، صرف‌نظر از همه جاروجنجال‌هایی که در پی خود به راه انداخته، ظاهراً بهانه ا خوب به دست برخی از سیاستمداران انگلیسی داده است تا از پس‌ لرزه‌ها و پس‌لرزه‌های این آزمایش…

آزمایش اخیر اتمی کره شمالی که درواقع شدیدترین آزمایش این کشور بوده است، صرف‌نظر از همه جاروجنجال‌هایی که در پی خود به راه انداخته، ظاهراً بهانه ا خوب به دست برخی از سیاستمداران انگلیسی داده است تا از پس‌ لرزه‌ها و پس‌لرزه‌های این آزمایش اتمی، مسئله را برای متهم کردن ایران پیداکرده و بر اساس آن بازی روانی و رسانه‌ای جدید را علیه ایران به راه اندازند.

به گزارش «تابناک» با حدود گذشت یک هفته از آزمایش اخیر اتمی کره شمالی که بسیاری را در سراسر دنیای سیاست خارجی به صرافت انداخت که موضوع کره شمالی و توان هسته‌ای این کشور موضوعی جدی و کاملاً واقعی است، و درحالی‌که گردوخاک‌های ناشی از این آزمایش اتم به‌تدریج فروکش می‌کند، سیاستمداران و رسانه‌های انگلیسی گویا از میانه این میدان، مسئله‌ای را برای متهم کردن ایران و مقامات ایرانی درراه کمک‌رسانی اتمی به کره شمالی پیداکرده‌اند.

عکس 768402_297 بازی روانی و رسانه‌ای جدید مقامات و نشریات انگلیسی علیه ایران

بر این اساس که یکی از نشریات انگلیسی گزارش داده است که مقامات این کشور در حال گمانه‌زنی در این خصوص هستند که پیشرفت‌های کره شمالی در ساخت سلاح‌های اتمی بیش از هر چیز در ارتباط با کمک‌های سری ایران به این کشور است.

تعدادی از مقامات پارلمانی و دولتی انگلستان به روزنامه «ساندی تلگراف» بیان کرده‌اند که تصور این امر که مهندسان و دانشمندان کره شمالی خود به‌تنهایی به این سطح از پیشرفت تکنولوژیک برای ساخت سلاح‌های اتمی رسیده باشند، غیرقابل‌قبول و نامعتبر است.

همچنین یکی از وزرای دولت که این نشریه نام وی را فاش نکرده است بیان کرده: دانشمندان کره شمالی اشخاصی باقابلیت هستند اما به‌وضوح آن‌ها این پیشرفت‌ها را در خلأ و به‌تنهایی به دست نیاورده‌اند. یکی از مقامات سیاست خارجی انگلستان نیز بیان کرده است که نسبت دادن پیشرفت‌های هسته‌ای به دانشمندان کره شمالی به‌تنهایی، به معنی اعتبار بیش‌ازحد دادن به آن‌ها است.

در این میان این نشریه و سایر نشریات انگلیسی، تعدادی از کشورها را در فهرست کشورهای به قول ایشان، مشکوک به کمک سری به کره شمالی قرار داده‌اند که ایران و روسیه در صدر این فهرست هستند. این در حالی است که بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلستان نیز هفته گذشته و زمانی که با پرسش نمایندگان پارلمان در خصوص آزمایش کره شمالی روبرو شده بود، بیان کرده بود که تحقیقات در مورد این آزمایش در جریان است و وزارت خارجه در پی پیدا کردن نقش احتمالی کشورهایی است که در این پیشرفت‌های هسته‌ای به کره شمالی کمک کرده‌اند.

به شکلی جالب‌توجه این اتهام زنی‌ها درزمانی صورت می‌گیرد که آنگلا مرکز صدراعظم آلمان به‌صراحت بیان کرده است که باید از الگوی توافق هسته‌ای با ایران برای حل بحران هسته‌ای که شمالی کمک گرفته شود. وی به نشریه فرانکفورت آلگماین بیان کرده است که اگر موضوع رایزنی دیپلماتیک برای حل بحران کره به میان آورده شود، وی اولین نفری است که به‌سرعت به آن پاسخ آری خواهد داد.

وی با اشاره به موضوع توافق هسته‌ای ایران گفته: مذاکرات هسته‌ای با ایران راهی طولانی بود که درنهایت به نتیجه‌ای مطلوب رسید. من فکر می‌کنم از همین رهیافت باید برای حل موضوع کره شمالی استفاده کرد و اروپا و آلمان باید نقشی فعال در این زمینه داشته باشند.

بااین‌حال شیطنت نشریات انگلیسی با تلفیقی از اشارات سربسته اما مشخص مقامات این کشور در متهم کردن ایران به همکاری‌های سری در ساخت و توسعه برنامه هسته‌ای کره شمالی، به نظر ادامه بازی روانی است که از چندی پیش نشریات اسرائیلی دنبال کرده‌اند. به شکلی جالب‌توجه موضوع گزارش ساندی تلگراف در برخی از مهم‌ترین نشریات اسرائیلی نیز بازتاب یافته است.

منبع خبر : تابناک

بخش های مرتبط : بازی روانی و رسانه‌ای جدید مقامات و نشریات انگلیسی علیه ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *