پنجشنبه , سپتامبر 21 2017
خانه / اخبار اقتصاد / تصادف در جاده های زنجان ۱۲کشته و مصدوم بر جای گذاشت

تصادف در جاده های زنجان ۱۲کشته و مصدوم بر جای گذاشت

به گزارش عصرخودرو : تصادف در جاده های زنجان ۱۲کشته و مصدوم بر جای گذاشت زنجان-رئیس پلیس راه استان زنجان گفت: طی ۴۸ ساعت گذشته تصادف در جاده های استان زنجان دو کشته و ۱۰ مصدوم بر جای گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر ، سرهنگ علی اصغر شیر محمدی افزود: با توجه به اینکه در سه روز گذشته سفرهای تابستانی در اوج خود بود در این میان طی ۴۸ ساعت گذشته دو فقره تصادف فوتی در جاده های استان زنجان رخ داد.

وی اظهار کرد: در این میان طی این بازه زمانی دو نفر در جاده های استان زنجان بر اثر تصادف جان خود را از دست دادند و ۱۰ نفر مصدوم شدند.

رئیس پلیس راه استان زنجان گفت: طی این بازه زمانی خستگی و خواب آلودگی و انحراف به چپ علت بیشتر تصادفات در جاده های استان زنجان بوده است.

شیر محمدی تصریح کرد: با توجه به پایان تعطیلات تابستانی و آغاز موج برگشت مسافران است ترافیک سنگین در جاده های استان زنجان حاکم است و برخورد با متخلفین جدی تر خواهد بود.

وی از همه رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان زنجان خواست، از سبقت و سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ و عجله در ادامه مسیر پرهیز کنند وکسانی که قصد سفر دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱، سایت www.141.ir و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند و یا با سامانه ۱۸۱۶ تماس بگیرند تا بتوانند سفر خود را مدیریت و برنامه ریزی کنند.

رئیس پلیس راه استان زنجان تصریح کرد: زنجان یک استان عبوری است و بیشتر جاده ها برای گذر مسافران بزرگراه است در این میان رانندگان به محض خستگی در اولین فرصت در یک مجتمع و پار کینگ اقدام به استراحت کنند و اصلا رانندگی نکنند و در هر دو ساعت ۱۵ دقیقه استراحت کنند و در جاهایی که مطمئن هستند تصادف پیش نمی آید توقف کنند.

شیر محمدی افزود: رانندگان در شب از رانندگی خود داری کنند چرا که دید بسیار کم می شود واز رانندگی بین خطوط و سبقت و انحراف به چپ جلوگیری کنند و در این بازه زمانی که ترافیک سنگین است و این وضعیت تا پایان تعطیلات ادامه دارد از این تخلف جلوگیری کنند.

وی ابراز کرد: پلیس راه استان زنجان درآخرین روزهای تابستانی با رانندگان متخلف به شدت برخورد کرده و خودرو آنها را به مدت ۷۲ ساعت توقیف خواهد کرد.

منبع خبر : عصرخودرو

بخش های مرتبط : تصادف در جاده های زنجان ۱۲کشته و مصدوم بر جای گذاشت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *