یکشنبه , سپتامبر 17 2017
خانه / اخبار آموزش / اثرات مخرب روش های خودسرانه رژیم درمانی

اثرات مخرب روش های خودسرانه رژیم درمانی

به گزارش خبرنگاران جوان : اثرات مخرب روش های خودسرانه رژیم درمانی

عکس 6740916_640 اثرات مخرب روش های خودسرانه رژیم درمانیمهدی شادنوش، متخصص تعذیه و رژیم درمانی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به این که چاقی در افزایش فشار خون؛ کلسترول، تری گلیسرید و قند خون نقش مهمی دارد، بیان کرد: چاقی خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، سکته مغزی، دیابت، مشکلات استخوانی مفصلی و بسیاری از سرطان‌ها را افزایش می دهد.

اوافزود: وقتی بین دریافت و مصرف انرژی تعادل برقرار نشود، انرژی مازاد به صورت چربی در بدن تجمع پیدا می کند، وجود یا عدم وجود چاقی نه فقط با اندازه گیری وزن بدن بلکه با اندازه گیری چربی بدن تعیین می شود.

شادنوش با بیان این که افراد باید نسبت به کاهش وزن خود اقدام کنند، ادامه داد : هدف از درمان چاقی، کاهش وزن و حفظ آن برای مدت طولانی است و گام اول برای تحقق این مهم ، کاهش وزن به میزان ۱۰ درصد از وزن کل بدن در طول ۶ماه است.

این متخصص تغذیه ورژیم درمانی تصریح کرد : میزان کاهش وزن باید بین نیم تا یک کیلوگرم در هفته باشد و بعد از ۶ ماه باید وزن کاهش یافته برای مدتی حفظ شود.

شادنوش در بیان راههای درمان چاقی اظهار کرد: رژیم درمانی، افزایش فعالیت بدن، اصلاح شیوه زندگی دارو درمانی و جراحی از جمله روش های درمان چاقی محسوب می شوند.

به گفته او افراد بر ای کاهش وزن و استفاده از روش‌های مختلف حتما باید با پزشک متخصص مشورت کرده و خودسرانه اقدام به کاهش وزن نکنند زیرا ممکن است اثرات مخربی برای سلامت آنان در پی داشته‌ باشد.

انتهای پیام/

معرفی روش های تخصصی رژیم درمانی

منبع خبر : خبرنگاران جوان

بخش های مرتبط : اثرات مخرب روش های خودسرانه رژیم درمانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *