پنجشنبه , سپتامبر 21 2017
خانه / اخبار جامعه / توضیحات معاون شهردار تهران درباره هزینه‌های اربعین

توضیحات معاون شهردار تهران درباره هزینه‌های اربعین

به گزارش خبرآنلاین : توضیحات معاون شهردار تهران درباره هزینه‌های اربعین ایسنا نوشت: معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران درخصوص ابهامات هزینه‌کرد شهرداری در مرسم اربعین توضیحاتی را ارائه کرد.

مجتبی عبداللهی صبح امروز با حضور در ششمین جلسه شورای شهر تهران به سوالات و ابهامات اعضای شورا پیرامون عملکرد و هزینه‌های شهرداری در اربعین توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: وزارت کشور برای پوشش مراسم اربعین ۱۳ کمیته دارد که شهرداری تهران در ۸ کمیته عضویت دارد و ریاست کمیته خدمات شهری نیز برعهده شهرداری تهران است.

وی با بیان اینکه بر اساس حکم وزیر کشور، برای شهرداری تهران مسوولیت‌هایی همچون نظافت شهرهای مرزی و شهرهای زیارتی عراق، نظافت جاده نجف به کربلا، هماهنگی در امر جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی، نگهداری فضای سبز، تامین آب، تهیه سرویس بهداشتی و… آمده است که باید اعلام کنم نقش شهرداری تنها تسهیل‌گیری در این زمینه بوده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه ۱۵۳۸ موکب در طول مسیر وجود دارد که عمده آنها توسط خیرین ایجاد می‌شود، گفت: ما در سال‌های قبل ۶۰۰۰ نفر نیرو به کربلا برده‌ایم، اما حالا این تعداد نیروها نصف شده و حتی این افراد هزینه‌هایشان با خودشان است.

عبداللهی با بیان اینکه ما ساخت و سازی در عراق نداشتیم اما برخی مدارس را آماده اسکان کردیم و حتی ممکن است برخی مدارس را رنگ‌آمیزی کرده باشیم، ادامه داد: بخشی از اسکان در نجف و کربلا برعهده شهرداری تهران است اما دقت کنید این هزینه‌ها، سرمایه‌ای است چراکه ما در مرزها سرویس بهداشتی و حمام ساخته‌ایم و حالا به جهت آماده بودن زیرساخت‌ها هزینه‌ها سال به سال کمتر می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران افزود: درست می‌گویید که بیش از اعتبار مصوب هزینه کرده‌ایم و خود من به اعضای شورای چهارم نامه نوشتم که ۱۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هزینه کرده‌ایم که به دلیل آماده کردن زیرساخت‌ها بوده است.

عبداللهی افزود: دقت داشته باشید که یک پنجم زائران کربلا ایرانی هستند و این اقدامات شهرداری برای پاسخگویی هرچه بهتر به زائران بوده است.

۴۲۴۲

منبع خبر : خبرآنلاین

بخش های مرتبط : توضیحات معاون شهردار تهران درباره هزینه‌های اربعین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *